Затримання брата голови ОАСК на хабарі: у таємному сховищі виявили антикваріат, мільйони готівкою та документи

Автор: Галина Ворона
16:42 07.04

Брату глави ОАСК Павла Вовка та іншому адвокату, яких напередодні викрили на 100-тисячному хабарі для подальшої передачі її суддям ОАСК, повідомлено про підозру, а на місці, де їх “взяли”, виявили сховище антикваріату та мільйони готівкою у доларах, шекелях, фунтах та євро. Серед інших скарбів у схроні були документи на ім’я голови ОАСК та його брата.

Затримання брата голови ОАСК на хабарі: у таємному сховищі виявили антикваріат, мільйони готівкою та документи

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро.

Як зазначається, дії адвокатів кваліфіковані за ч.4 ст.27, ч.3 ст.369 Кримінального кодексу України. Повідомлення про підозру підписала генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Під час обшуків “за місцем виявлення предмету неправомірної вигоди” детективи НАБУ знайшли антикваріат, документи на ім’я голови ОАСК та його близького родича. Також виявлені великі обсяги іноземної готівки: понад 3,7 млн доларів США, 840 тис. євро, 20 тис. фунтів, 230 тис. грн і 100 шекелів (загалом понад 130 млн грн).

Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

У НАБУ додали, що розслідування цієї справи триває з січня 2021 року.

Зауважимо, у НАБУ не уточнюють, де саме виявили такі багатства, а от журналіст Юрій Бутусов стверджує, цей секретний схрон належав самому голові ОАСК Павлу Вовку і знаходився на конспіративній квартирі у будинку на вулиці Джона Маккейна, 22, в Печерському районі.

Квартира оформлена на жінку-адвоката, нею користувалася сім’я Вовка. Заходи безпеки Вовк приймав жорсткі, квартиру вдалося знайти тільки в момент передачі хабара”, – уточнив журналіст.

Крім того, він розповів цікаві речі про одного із затриманих адвокатів Юрія Зонтова, який є  рідним братом скандального глави Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка (голова ОАСК після шлюбу взяв прізвище дружини).

Бутусов стверджує, що Юрій Зонтов є заступником начальника управління Служби зовнішньої розвідки України. Саме він забезпечував прикриття і безпеку таємних корупційних афер свого брата.

Зонтов був прийнятий на службу в СЗР на високу посаду, але глава СЗР Валерій Кондратюк, призначений на посаду за протекцією голови Офісу президента Андрія Єрмака, не бачив, що рідний брат Вовка в робочий час займається не державною службою, а сімейними корупційними справами. Зонтов при цьому в порушення закону про держслужбу не зупинив дію свого адвокатського свідоцтва, і цього теж ніхто не помітив”, – . 

Нагадаємо, двох адвокатів, у тому числі брата голови ОАСК Павла Вовка, “взяли” напередодні при отриманні 100 тисяч доларів США хабаря. За ці гроши вони обіцяли через голову Окружного адміністративного суду вирішити питання з одним із суддів ОАСК про позитивне рішення у справі за позовом суб’єкта господарювання. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...