Засобів, щоб знищувати російські дрони та ракети над усією країною не вистачає – Ігнат за підсумками атаки на Київ у вихідні

Автор: Оксана Тупальська
17:29 27.11.2023

Сили ППО вивчають тактику ворога та чатують біля найбільш ласих для росіян об’єктів, проте закрити небо над усією країною ресурсу бракує. Про це повідомив речник Повітряних сил України Юрій Ігнат.

Засобів, щоб знищувати російські дрони та ракети над усією країною не вистачає – Ігнат за підсумками атаки на Київ у вихідні
оренда квартири Київ

У столиці є сотні об’єктів, за якими полюють росіяни та які перебувають під захистом ППО – державні інституції, інфраструктурні, оборонно-промислового комплексу, військові об’єкти.  

«Незважаючи на те, що засоби ППО нам і партнери регулярно постачають, і ППО радянського випуску працює, захищати доводиться державу локально. Тобто довкола міст, об’єктів інфраструктури. Поміж тих зон, які прикриті, ворог намагається пропихнути свої засоби», – розповідає Ігнат.

Під час входження в повітряний простір країни дрони та ракети намагаються перехоплювати наявні в ЗСУ винищувачі Су-27 та Міг-29:

«Ну дуже складно робити це на такій старій техніці, яка не призначена до збиття БПЛА. Якщо будуть F-16 з потужними радарами, з ракетами, які мають активні головки наведення, тоді, можливо, уже буде це питання прикрите з повітря»

Аби відбити повітряні атаки тим запасом техніки, яку мають сили ППО, українські військові детально вивчають тактику ворога.

«Після кожного повітряного нападу ракет, дронів, кожної нічної атаки чи за добу вивчається якими маршрутами рухаються, повторюють вони їх чи роблять нові. Це реалізується, досліджується, і, відповідно, реагування як працювати далі – де посилюватись, де можна підтягнути додаткові засоби. Противник обирає маршрути, недарма кружляють по областях, вивчають слабкі місця», – розповів Ігнат.

Нагадаємо, в ніч на 25 листопада Росія влаштувала наймасованішу атаку дронів на столицю. Вперше використали безпілотники, пофарбовані у чорний колір для ускладення виявлення у нічному небі. Уламки дронів поруйнували садочок, рятувальники розбирали завали.

Великий Київ у Google News

підписатися