Заручники COVID-19. У Непалі через локдаун застрягли більше сотні українців, серед них є інфіковані

Автор: Галина Ворона
19:37 12.05

Непал до 31 травня закрив небо через стрімке поширення коронавірусу, і 107 громадян України, здебільшого альпіністи та туристи, застрягли у цій країні. Серед них є хворі на COVID-19.

Заручники COVID-19. У Непалі через локдаун застрягли більше сотні українців, серед них є інфіковані

Про це розповів прессекретар Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

За його словами, 45 наших співвітчизників розмістилися в готелях Катманду і забезпечені усім необхідним, решта перебувають у гірській місцевості.

У чотирьох українців виявлено COVID-19, їм надається необхідна допомога. Стан їхнього здоров’я задовільний”, – уточнив Ніколенко.

Він додав, що посольство України в Індії підтримує із ними зв’язок напряму або через представників туристичних компаній, які організовували тури. Між собою українці у Непалі контактують через спільну групу в соціальній мережі.

Крім того, для обробки звернень громадян, застряглих у Непалі, або їхніх родичів функціонує цілодобова “гаряча лінія” МЗС України: 044 238-16-57, 044 238-15-88.

Оперативну консульську допомогу українцям в Катманду надає й почесний консул України.

Дипломати працюють над вирішенням питання якнайшвидшого повернення українських громадян на Батьківщину. Водночас маємо розуміти, що в Непалі діють суворі карантинні обмеження. Нині опрацьовується можливість виїзду українців на репатріаційних рейсах іноземних держав”, – зазначив Ніколенко.

Він зауважив, що за дозволом на виконання чартерних рейсів до непальської сторони звернулась авіакомпанія “Turkish Airlines”. МЗС тримає цю справу на контролі.

Українська сторона також звернулася до індійського уряду з проханням надати дозвіл на транзит наших громадян територією Індії.

“Довкола ситуації із нашими громадянами в Непалі шириться багато неправдивої інформації. Хочу усіх заспокоїти – своїх напризволяще не залишимо”, – запевнив Ніколенко.

За останні три тижні щоденна захворюваність на коронавірус у Непалі різко зросла: двоє з п’яти осіб, які пройшли тестування, тепер дали позитивний результат, оскільки інфекції поширилися з сусідньої Індії.

Читайте також: Україна зачинила кордон для іноземців з Індії

Зауважимо, останнім часом в Непалі фіксують значне зростання захворюваності на коронавірус. За даними місцевого Міністерства охорони здоров’я, за останні 5 днів в цій 28-мільйонній країні, що межує з Індією, щодня фіксують понад 8 тисяч випадків інфекції.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...