Про те, чому таке рішення МОЗ критично сприйняла більшість суспільства та наукової спільноти, пояснює в коментарі ВВС Україна вчена, співробітниця Інституту молекулярної біології і генетики, кандидат біологічних наук Олена Мошинець.
Науковиця останніми роками працює над пошуком шляхів подолання антибіотикорезистентності бактерій.
«Ніхто в Україні не аналізує причин полірезистентних інфекцій, на мінімізацію яких нібито спрямовані нові правила МОЗ. Полірезистентність до антибіотиків – це проблема наших лікарень. Одна із причин – те, що медики не роблять посіви та не добирають на підставі результатів аналізу антибіотик. Інша причина – в низьких стандартах надання медичної допомоги, зокрема, застарілі будівлі стаціонарів, антисанітарія, закриття бактеріологічних лабораторій в лікарнях тощо. Стан проблеми антибіотикорезистентності не описаний та не підтверджений в Україні жодними офіційними фактами. А якщо ми раптом визнаємо, що проблема є, то виявиться, що українська антибіотикорезистентність – госпітальна”, – говорить Мошинець.
Запровадження рецепта на антибіотики є обмеженням прав українців на здобутки цивілізації, і від наказу МОЗ буде більше шкоди, аніж розвитку, певна науковиця ІМБГ.
Вкрай важливий момент: запровадження електронного рецепта на антибіотики відбувається в умовах війни і напередодні холодної зими, що чекає на українців.
“Де люди зможуть отримати антибіотики від бронхітів, циститів і пієлонефритів? Де вони знайдуть лікарів, які не виїхали, десь під Харковом, наприклад?” – риторично запитує вчена.
До слова, в Міноборони закликали “завчасно не панікувати” через військовий облік жінок.