Заповісти чи подарувати. У Мін’юсті розказали як краще вирішити майнові питання

21:49 16.01.2021

У повсякденні люди доволі часто потребують вирішення майнових питань, зокрема актуальною є дилема: подарувати чи заповісти?

Заповісти чи подарувати. У Мін’юсті розказали як краще вирішити майнові питання
оренда квартири Київ

У Мін’юсті пояснили  яким чином краще  вирішувати майнові питання, якщо вони виникли. І роз’яснили, в чому  переваги складання  заповіту або ж  послуги дарування. Адже заповіт надає свободу вибору та спадкодавця, а от договір дарування ніяким чином скасувати неможливо.

Відповідно до пояснень відомства, заповіт – це особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Особливістю спадкування за заповітом є те, що спадкоємець отримує у власність майно лише після смерті спадкодавця. Після складення заповіту, особа й надалі залишається власником свого майна та може вільно ним розпоряджатися.

“Важливо пам’ятати, що заповіт у будь-який момент можна скасувати чи змінити, якщо сама особа цього забажає. При цьому кожний новий заповіт, який складе особа, скасовує попередній. Заповіт можна змінювати безліч разів протягом життя”, – ідеться у повідомленні.

У відомстві  зазначають на  деяких недоліках заповіту. В першу чергу для  для особи, якій майно заповідається. Існує таке поняття як обов’язкова частка у спадщині, яку закон гарантує певному переліку спадкоємців за законом, незалежно від змісту заповіту. До таких спадкоємців належать малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки. Тобто, якщо на момент смерті заповідача будуть спадкоємці, які входять до такого переліку, то особа, якій заповідач в цілому мав намір передати майно, отримає лише певну його частку. І таке право на спадщину встановлюється законом та не може бути змінено у заповіті.

“Дарування — це домовленість двох сторін, за якою одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно у власність. Договір дарування може укладатися в усній, простій письмовій або письмовій формі з нотаріальним посвідченням такого договору. У випадку дарування нерухомого майна, договір дарування укладається у письмові формі, нотаріально посвідчується з наступною його державною реєстрацією”, – пояснили юристи.

Перевагою дарування може бути те, що всі права на майно дарувальника переходять до обдаровуваного з моменту прийняття ним дарунку, яким він може вільно розпоряджатися.

В той же час, особа, яка дарує майно, не може встановлювати якісь обов’язки, умови чи обмеження щодо майна, яке подарувала, оскільки договір дарування — це безумовний договір. Натомість заповіт може бути з умовою, з обмеженням, з позбавленням права спадкувати і секретний.

“Отож, заповіт надає значну свободу вибору для спадкодавця. Він може скласти один заповіт, або кілька, вказати одного спадкоємця, або декількох, заповісти все майно, або його частину, а також змінити свою думку і скласти новий. Договір дарування скасувати практично неможливо, якщо немає надзвичайно вагомих обставин, наприклад, недієздатність на момент вчинення правочину (складання договору)”, –  пояснили деталі у Мін’юсті.

На думку нинішнього міністерства юстиції, д ля людини, яка заповідає майно, заповіт є найбезпечнішим способом, оскільки вона до самої смерті залишається власником свого майна. Втім, універсального способу немає, необхідно аналізувати кожну конкретну ситуацію окремо.

До слова, зима лютує, саме тому киянам варто знати що є переохолодженням і чи можна грітися кавою та алкоголем.

Великий Київ у Google News

підписатися