Зима лютує. Киянам варто знати що є переохолодженням і чи можна грітися кавою та алкоголем

00:05 16.01.2021

Керівниця кафедри “Школа охорони здоров’я” Києво-Могилянської академії Тетяна Юрочко дала поради, як вберегтися від переохолодження.

Зима лютує. Киянам варто знати що є переохолодженням і чи можна грітися кавою та алкоголем

Як зауважила експертка в ефірі Українського радіо, зима залишається у Києві і найближчими днями очікуються доволі сильні морози.  Відомо, що по всій країні відкриваються пункти обігріву,  а у столиці почали функціонувати 33 пункти обігріву, 10 із яких – у цілодобовому режимі.   

“Першою ознакою, що ви переохолодилися, є тремтіння. Тому, якщо відчуваєте, що у вас “гусяча” шкіра і ви починаєте тремтіти, шукайте тепле місце, куди б зайти: магазин, кафе, під’їзд. По-друге, якщо ви з дитиною, колегою ходите на вулиці, то звертайте увагу один одного на ніс, щоки, підборіддя, шкіру кінцівок. Це ті зони, які найшвидше можуть піддатись переохолодженню і обмерзанню. Ці зони спочатку бліднуть, а потім стають рожевими”, – розповіла Тетяна Юрочко.

Експертка додала, що варто пам’ятати, що діти, люди похилого віку або такі, які мають проблеми із серцево-судинною системою, більше схильні до переохолодження та обмороження.

Ще одне важливе правило від Тетяни Юрочко  –  зігріватися не гарячими, а теплими напоями та уникати алкоголю та кофеїну. За її словами, під час морозу і переохолодження вживання алкоголю і кофеїномістких речовин, напоїв заборонено.

“Вживання не гарячих, а теплих напоїв чи легких вуглеводнів перекусів, коли активно займаєтесь спортом на вулиці, корисне, тому що це сприяє виробленню внутрішнього тепла”, – пояснила експертка.

Викладачка  також пояснила, що металеві аксесуари можуть забирати тепло з людського тіла. Тому не варто їх носити  в морози.

До слова, через стрімке похолодання від сьогодні і до покращення погодних умов скасовано проведення сезонних та традиційних сільськогосподарських ярмарок.

Великий Київ у Google News

підписатися