Замість полігону – трава. 65 га збираються зробити екологічно безпечним об’єктом

14:02 04.06

Полігон №5 планують перетворити на екологічно безпечний об’єкт. Зокрема, там підготують грунт та засіють траву.

Замість полігону – трава. 65 га збираються зробити екологічно безпечним об’єктом

Про це під час інспекції робіт на полігоні повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Загальна площа полігону – 65 га. Він складається із двох ділянок – карт полігону. Наразі розпочата рекультивація ділянки № 1, яка виконуватиметься у два етапи: технічний і біологічний.

Технічний етап полягає у розробці технологічних і будівельних заходів, рішень і конструкцій щодо влаштування захисних екранів поверхні полігону, підпірної стінки, систем збирання і направлення на очищення фільтрату, відведення поверхневих стічних вод.

Біологічний етап рекультивації передбачає агротехнічні та фітомеліоративні заходи, спрямовані на відновлення порушених земель та включає такі роботи: добір асортименту багаторічних трав, підготування ґрунту, сівбу і догляд за посівами.

До будівельно-монтажних робіт із реконструкції та рекультивації залучають кращих українських та міжнародних фахівців – обстеження полігону здійснили експерти Федерального міністерства Німеччини із питань довкілля, збереження природи та радіаційної безпеки. Залучають до обговорення і громадськість, зокрема селищні громади, що мають багаторічне сусідство з полігоном.

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...