Запобіжний захід змінено на підставі рішення Європейського суду з прав людини, який визнав неналежними умови перебування Приходька у СІЗО і надмірним термін у слідчому ізоляторі, а також зобов’язав відшкодувати затриманому понад 9 тис євро.
Трьом іншим фігурантам справи суд продовжив на 2 місяці запобіжні заходи – Дмитро Кривошей та Володимир Петровець перебуватимуть під заставою, а неповнолітній син Петровця – під зобов’язанням матері.
Івана Приходька разом з іншим поліцейським Володимиром Петровцем затримали у червні 2019 року після того, як у Переяславі-Хмельницькому від пострілу з вогнепальної зброї загинула дитина. Як розповіли жителі села, а згодом підтвердило слідство, чоловіки випивали на подвір’ї, а тоді вирішили «погратися», пострілявши по бляшанкам під кущами біля дороги. Саме там, де гуляла на вулиці дитина. Будинок, де мешкав з батьками 5-річний Кирило знаходився в метрах від місця поранення, яке призвело до загибелі.
Правоохоронцям одразу після подій оголосили підозру «в необережному нанесенні тяжкого тілесного ушкодження за попередньою змовою осіб», потім справу перекваліфікували на умисне вбивство. Однак Петровець і Приходько не визнали своєї провини, відмовились проходити тест на алкоголь і сліди пороху. Через місяць було оголошено підозру ще одному дорослому, який перебував з правоохоронцями, Дмитру Кривошею та неповнолітньому сину Петровця. Зрештою, Кривошея та Петровця після внесення застави суд звільнив з-під варти. Затриманим залишався тільки один з чотирьох фігурантів Іван Приходько.
За майже 3,5 роки Приходько не отримав остаточного вироку та не потрапив із ізолятора тимчасового утримання до в’язниці. Тепер, з огляду на рішення ЄСПЛ, прокуратура клопотала про цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслета. Однак суд обмежився вимогою до Приходька повідомляти про зміну місця проживання, здати документи для виїзду за кордон і утриматися від спілкування з іншими обвинуваченими.
До ЄСПЛ від імені Приходька звертався його адвокат Віктор Чевгуз півтора роки тому. Тепер, після отримання більш комфортного рішення, захисник планує продовжити свою роботу – та вимагати для підзахисного зміну цілодобового домашнього арешту на нічний арешт. Наступне засідання по справі відбудеться 30 січня 2023 року.
Бабуся загиблого Кирила обурена таким результатом розгляду справи:
«Вони зроблять йому папірець, що він буде працювати? Він повз мене буде ходити щодня? Батько хлопчика під Бахмутом стоїть з автоматом. Якщо він дізнається – він пішки прийде. Ну як це – на цій стадії відпускати під домашній арешт?!», – сказала Олександра Тлявова.
Нагадаємо, активісти влітку минулого року заявляли, що МВС масово забанило підписників за нагадування про вбивство Кирила Тлявова. Водночас, як відомо з історії засідань як обвинувачений поліціянт чинив опір під час конвоювання до суду.