Замість одного виклику отримуємо два – Петро Порошенко про домовленість Німеччини і США по “Північному потоку 2”

Автор: Галина Ворона
16:49 22.07

Після досягнення так званої домовленості між США і Німеччиною щодо “Північного потоку 2” замість одного виклику, яким дотепер був сам “Північний потік 2”, Українська держава тепер отримує два — додалося американсько-німецьке взаєморозуміння.

Замість одного виклику отримуємо два – Петро Порошенко про домовленість Німеччини і США по “Північному потоку 2”

Про це говориться у дописі п’ятого президента, лідера “Європейської солідарності” Петра Порошенка, де він висловив своє занепокоєння американсько-німецькими домовленостями по “Північному потоку 2”.

Якщо згадати ще й про російського агресора, то ситуація виглядає досить загрозливою. По суті, Україну беруть у залізні лещата з усіх боків, тиснуть погодитися на “оборудку”, пропонують черговий Будапештський меморандум 2.0 без справді надійних, юридично зобов’язуючих гарантій для України. Це ми все вже проходили і більше не віримо”, – пояснює Петро Порошенко.

За його словами, аксіому про те, що “Північний потік 2” — це загроза і для України, і для Об’єднаної Європи, і для всієї трансатлантичної єдності, знають всі, але, схоже, підзабули у Берліні і Вашингтоні – тому завдання України, спільно з партнерами у Східній Європі, передусім країн Балтії і Польщі, на рівні парламентів, у тому числі Конгресу США, чітко і твердо про це нагадати.

Помиляються всі, навіть друзі, якими, я переконаний, для України є і залишатимуться і президент Байден, і канцлер Меркель. Остання справа сьогодні Києву обвинувачувати когось з них. Чи то у зраді наших інтересів. Чи то у здачі України російському агресору. Все це рівно те, чого хочуть у Москві — щоб ми через цей клятий “Північний потік 2″ всі пересварилися, і тоді Україна дістанеться Путіну спокійно і без пострілів”, – зауважив лідер “ЄС”.

На його думку, щоб уникнути цього руйнівного сценарію, зараз як ніколи треба продемонструвати силу, внутрішню стійкість, єдність і здатність боротися до кінця, адже поки не завершено будівництво “Північного потоку 2”, поки не сертифіковано весь газогін, поки ним не пішов газ — нічого не втрачено.

Наші міжнародні партнери мають побачити сильну і внутрішньо об’єднану Україну, яка не сприймає ніяких “договорняків” за своєю спиною. Яка не згодна на перспективу запуску “Північного потоку 2”. Яка не підтримує домовленість між США і Німеччиною. Яка буде вимагати припинення добудови і запуску “труби Путіна” на тому етапі, де вона зараз є чи буде наприкінці серпня”, – підкреслив Петро Порошенко.

На його думку, президенту Зеленському треба їхати до Вашингтону і тиснути руку президенту Байдену. Обов’язково.

Але їхати туди він має, маючи за спиною підтримку:

  • партнерів, яким не все одно буде чи ні “Північний потік 2”;
  • друзів України, які будуть переконувати і Вашингтон, і Берлін своїми аргументами проти “путінського газогону”;
  • громадянського суспільства і експертного середовища в Україні, яке має в один голос вказувати на хибність американсько-німецької домовленості;
  • опонентів чинної влади, які можуть нещадно критикувати і сперечатися всередині, але сьогодні мають бути об’єднані спільною метою недопущення “Північного потоку 2”.

Чим ближче до фінішу буде зірвана ця “сдєлка століття”, на 99% чи 99,9%, тим сильнішим буде сигнал російському агресору про нашу боротьбу, єдність і солідарність, готовність колективного Заходу протидіяти корупційним впливам Кремля! Слава Україні!” – додав Петро Порошенко.

Читайте також: Якщо український президент “хіхікає”, інші нам допомагати не будуть — Порошенко про мовчання Зеленського на статтю Путіна

Нагадаємо, Петро Порошенко втретє за два місяці відвідав фронт та передав комплекс відеоспостереження 72-ій окремій механізованій бригаді.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...