Залиш “коня” вдома. Киян закликають разом з усім світом відмовитись на день від авто

Автор: Галина Ворона
17:47 21.09

Завтра, 22 вересня, весь світ відзначатиме День без автомобіля. У багатьох країнах світу цього дня відмовляються від поїздок власними автівками чи мотоциклами на користь громадського транспорту, їзди на велосипеді або пішої ходи.

Залиш “коня” вдома. Киян закликають разом з усім світом відмовитись на день від авто

Про це нагадує Центр організації дорожнього руху.

Мета такого заходу – привернути увагу до проблеми забруднення атмосферного повітря транспортними засобами, знизити рівень концентрації вихлопних газів у міському повітрі (зокрема СО2), зменшити шумове навантаження, сприяти розвиткові альтернативних видів пересування.

Киян запрошують долучитись до цієї корисної ініціативи, адже кожен із нас хоче жити у комфортному місті, дихати чистим повітрям, якість якого, своєю чергою, також залежить від нас.

Також це гарний привід започаткувати корисну звичку: не сідати за кермо, коли можна проїхати громадським транспортом, велосипедом чи пройтися пішки.

До слова, традицію проводити День без автомобілів започаткували в Англії в 1997 році, а ще через рік її підтримала Франція. Тоді цей день відзначили всього близько двох десятків міст. У 2001 році до руху офіційно приєдналися більше тисячі міст у 35 країнах світу. Наразі, за приблизними оцінками, у цій акції кожен рік беруть участь більше 100 мільйонів чоловік в 1,5 тисячах міст світу.

До слова, минулоріч у день без авто Київ стояв у заторах.

Нагадаємо, кияни хочуть щомісяця запровадити День без авто.

Великий Київ у Google News

підписатися