Кияни хочуть кожного місяця запровадити День без авто

Автор: Любава Лисичкіна
23:20 16.09

Пропонується в останню неділю місяця з 00:00 до понеділка 00:00 заборонити використовувати легкові автомобілі, мотоцикли та скутери на дорогах Києва.

Кияни хочуть кожного місяця запровадити День без авто

Про це ідеться в петиції №10718.

Серед причин такого нововведення автор назвав забруднення  атмосфери та середовища, ймовірне зменшення рівня  автомобілізації  та рекордних з заторів, витрат  десятків мільярдів гривень на автоінфраструктуру.

Також на думку автора звернення, через надмірну автомобілізацію як у Києві, так і в Україні, збільшується рівень смертності на дорогах, не зважаючи на пандемію чи впровадження фото/відео фіксації порушень та збільшення за них штрафів. Автор також вважає, що широчезне шосе у місті нищить зв’язки людей, що живуть по обидві сторони вулиці, а також зменшують можливість безбар’єрного пересування містом

“Окрім вище вказаних причин, хотілось би згадати, що у Києві досі витрачають десятки мільярдів гривень на автоінфраструктуру: естакади, мости та конюшинові розв’язки, що знищують профілі вулиць та міста, створюють величезне шумове забруднення, де поряд просто неприємно знаходитись”, – зазначається у петиції. 

У День без авто  кияни мають пересуватися на  велосипедах, самокатах, моноколесах, сіґвеях .

“Ця акція може зменшити автомобілізацію в місті та за бажання киян може проводитись частіше ніж один раз на місяць. Але починати треба хоча б з цього. Свого часу в Нідерландах, а саме у місті Делфт у 1973 році вперше провели таку акцію, що призвела до велобуму у країні та зробила країну осередком велоруху у світі”, -ідеться у петиції.

До слова, на Позняках паркування на кількох вулицях стало платним – вартість.

Великий Київ у Google News

підписатися