Як повідомляється на сайті Київської міської державної адміністрації, в акті перевірки Північного офісу Держаудитслужби зауважень до зазначених закупівель не виявлено.
Закупівля Департаментом муніципальної безпеки КМДА обладнання для електропостачання здійснювалось відповідно до вимог чинного законодавства в період дії воєнного стану: на виконання протоколу Ради оборони Києва та за кошти резервного фонду бюджету міста Києва. Зазначене обладнання дало змогу забезпечити електропостачанням низку об’єктів критичної інфраструктури. Більше того, закупівля пройшла повну перевірку Північного офісу Державної аудиторської служби України, що зафіксовано у відповідному акті”, – йдеться у повідомленні.
Окрім того, зазначають у міськраді, кошти, що в процесі закупівель комерційною структурою були визначені як ПДВ, за ініціативи та зусиллями Департаменту муніципальної безпеки повернуті до міського бюджету, про що було повідомлено офіційним листом відповідні державні органи, зокрема й правоохоронні.
Однак Київська міська прокуратура проігнорувала ці факти і вручила підозру в цій справі директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку, підкреслили у КМДА.
Оновлено. У відповідь на допис мерії у прокуратурі зазначили, що перед врученням нової підозри зверталися з офіційним запитом до Державної казначейської служби України.
Згідно з відповіддю казначейства від 20.06.2023, кошти у вигляді зайво сплаченого ПДВ товариством не повернуто. Крім того, станом на 22.06.2023 до органу досудового розслідування від Департаменту не надходила інформація з підтверджуючими платіжними квитанціями щодо повернення на його рахунок коштів постачальником”, – наполягають у прокуратурі.
Також в установі звернули увагу, що Держаудитслужба під час перевірки виявила, що проведені Департаментом розрахунки з комерційною структурою призвели до завищення вартості поставленого товару на загальну суму 1 829 166,5 грн, незаконних видатків за рахунок бюджетних коштів та втрат Департаментом бюджетних коштів на зазначену суму. Зазначений факт також підтверджено висновком експерта.
У той же час, якщо після проведення слідчий дій службові особи Департаменту розпочали претензійну роботу та комерційна структура перерахувала кошти на рахунки Департаменту, це ще раз підтверджує обґрунтованість доводів слідства та вважатиметься пом’якшуючою обставиною та добровільним відшкодуванням завданої шкоди у межах досудового розслідування”, – додали у прокуратурі.
Читайте також: Запобіжний захід унеможливив участь Романа Ткачука в заходах із ліквідації надзвичайних ситуацій у столиці – КМДА
Нагадаємо, 20 червня 2023 року директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку повідомили про підозру у межах кримінального провадження щодо загибелі та травмування людей через недопуск до укриття за ч. 2 ст. 367 КК України.
Слідство встановило, що підозрюваний, перебуваючи з 2018 року на посаді директора Департаменту, несе персональну відповідальність за організацію та результати роботи даного структурного підрозділу з реалізації державної політики у сфері цивільного захисту на території Києва. Зокрема, на мапі укриттів Києва були позначені бомбосховища, яких не існувало або вони були зачинені.
21 червня суд обрав запобіжний захід для посадовця. 22 червня йому оголосили нову підозру – у розтраті бюджетних коштів у особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану.