Директору департаменту муніципальної безпеки, який відбуває домашній арешт, оголосили ще одну підозру

Автор: Галина Ворона
14:56 22.06.2023

Директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук отримав підозру у розтраті бюджетних коштів у особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України).

Директору департаменту муніципальної безпеки, який відбуває домашній арешт, оголосили ще одну підозру
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє столична прокуратура.

За матеріалами слідства, 11 листопада 2022 року посадовець уклав з товариством договір на закупку мініелектростанцій на загальну суму понад 28,6 млн грн для оснащення пунктів обігріву на території столиці.

У прокуратурі зазначили, що постановою Кабінету міністрів від 09.11.2022 ця категорія товарів звільнена від сплати податку на додану вартість та ввізного мита при ввезенні на митну територію України.

Попри це Департамент платіжним дорученням від 21.11.2022 перерахував на користь товариства бюджетні кошти в сумі понад 28,6 млн гривень, у тому числі безпідставно включений у платіж податок на додану вартість, чим спричинено шкоду Департаменту на суму 1,8 млн гривень.

Слідчі стверджують, що факт розтрати бюджетних коштів підтверджується актом перевірки закупівлі, яка проводилась Державною аудиторською службою України.

Санкція статті передбачає від 7 до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Правоохоронні органи столиці продовжують системну роботу з документування фактів розкрадання бюджетних коштів, виділених на облаштування укриттів та споруд цивільного захисту на території міста Києва, як посадовцями, так і суб’єктами господарювання”, – додали у відомстві.

Читайте також: Барабани, овочерізки та сковороди: силовики перевіряють закупівлі для укриттів столиці

Нагадаємо, 20 червня 2023 року директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку повідомили про підозру у межах кримінального провадження щодо загибелі та травмування людей через недопуск до укриття за ч. 2 ст. 367 КК України.

Слідство встановило, що підозрюваний, перебуваючи з 2018 року на посаді директора Департаменту, несе персональну відповідальність за організацію та результати роботи даного структурного підрозділу з реалізації державної політики у сфері цивільного захисту на території Києва. Зокрема, на мапі укриттів Києва були позначені бомбосховища, яких не існувало або вони були зачинені.

Вчора суд обрав запобіжний захід для посадовця.

Великий Київ у Google News

підписатися