“Закривавлений” протест під ОПУ, нові правила для невакцинованих, “утилізація” пробірок з кров’ю просто неба – топ-3 новини дня

Автор: Любава Лисичкіна
21:48 30.11.2021

Ранок у столиці розпочався з акції протесту киянок під Офісом Президента. Згодом стало відомо про посилення карантинних правил, зокрема для невакцинованих громадян, які наберуть чинності вже з 6 грудня. Приголошливою стала інформація про товариство з переробки сміття, яке замість спалювання медичних відходів, скидало їх на земельні ділянки.

“Закривавлений” протест під ОПУ, нові правила для невакцинованих, “утилізація” пробірок з кров’ю просто неба – топ-3 новини дня Фото: Ілюстративне

Близько сотні активісток із “закривавленими” руками пікетували Офіс президента з вимогою ратифікувати Стамбульську конвенцію

Влада країни досі не виконала своєї обіцянки і не ратифікувала Стамбульську конвенцію проти насильства. Щоб нагадати про це, близько сотні активісток пікетували Офіс президента в рамках акції “Відчинимо правду про насильство” з вимогою ратифікувати Стамбульську конвенцію.

За словами організаторів акції, поряд з російсько-українською війною у нас триває війна за зачиненими дверима сотень тисяч домівок, де потерпілими здебільшого стають діти, підлітки, жінки, люди літнього віку й люди з інвалідністю, наголошують учасники акції.

Жертвами жорстокого поводження у побуті стали 1,5 млн українців стали, але майже половина з них не зверталися до правоохоронних органів. При цьому родина, у якій відбувається насильство, може здаватися добропорядною. 

Для невакцинованих посилили карантинні обмеження – коли почнуть діяти нові правила

24 листопада Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови №1236, посиливши карантинні правила, зокрема для невакцинованих громадян. Нові правила наберуть чинності 6 грудня.

У першу чергу нові правила торкнуться регіонів, які перебувають на жовтому рівні епіднебезпеки. Тепер відвідувати громадські заклади на жовтому рівні можна буде лише тим людям, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або мають негативний тест чи сертифікат про одужання.

6 тисяч тонн медвідходів просто неба: фірма на Київщині завалила небезпечним сміттям 4 області

Правоохоронці Київщини викрили товариство з переробки сміття, яке замість спалювання медичних відходів скидало їх на земельні ділянки у Київській, Миколаївській та Львівській областях. 

Підприємство у 2020-2021 роках отримало для утилізації від закладів охорони здоров’я понад 6 тисяч тонн медичних відходів, а саме: пробірки з кров’ю та іншими біологічними рідинами, медичні рукавички, шприци, голки, бинти, люмінесцентні лампи тощо.

 

Великий Київ у Google News

підписатися