6 тисяч тонн медвідходів просто неба: фірма на Київщині завалила небезпечним сміттям 4 області

Автор: Галина Ворона
13:08 30.11.2021

Правоохоронці Київщини викрили товариство з переробки сміття, яке замість спалювання медичних відходів скидало їх на земельні ділянки у Київській, Миколаївській та Львівській областях.

6 тисяч тонн медвідходів просто неба: фірма на Київщині завалила небезпечним сміттям 4 області

Як розповіли в поліції Київщини, підприємство у 2020-2021 роках отримало для утилізації від закладів охорони здоров’я понад 6 тисяч тонн медичних відходів, а саме: пробірки з кров’ю та іншими біологічними рідинами, медичні рукавички, шприци, голки, бинти, люмінесцентні лампи тощо.

Правоохоронці встановили, що замість спалювання небезпечних відходів директор підприємста разом з 4 спільниками здійснювали вивезення та вивантаження їх у місцях, не пристосованих для утилізації сміття.

Також з’ясувалося, що у квітні цього року ліцензії підприємства на операції у сфері поводження з небезпечними відходами були анульовані, але працівники даного товариства, продовжили укладати договори про утилізацію медичних відходів, у результаті чого заволоділи коштами у розмірі понад півмільйона гривень.

Зловмисникам повідомили про підозру за ч. 3 ст. 28 (вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) , ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

За скоєне їм загрожує ув’язнення на строк до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

скидали небезпечні відходи на землю скидали небезпечні відходи на землю скидали небезпечні відходи на землю скидали небезпечні відходи на землю скидали небезпечні відходи на землю

Нагадаємо, паліїв, браконьєрів та інших екологічних “шкідників” на Київщині шукатимуть за допомогою дронів

Великий Київ у Google News

підписатися