Закриті експозиції і платний вхід для ветеранів: депутати Київради вимагають пояснень від директора Національного музею Другої світової війни

Автор: Оксана Щербак
13:22 07.10.2021

Киян-ветеранів нерідко змушують плати за вхід до Національного музею історії України у Другій світовій війні (колишній Національний музей історії Великої Вітчизняної війни – ред.).

Закриті експозиції і платний вхід для ветеранів: депутати Київради вимагають пояснень від директора Національного музею Другої світової війни

Про це під час сьогоднішнього засідання Київради повідомив депутат від фракції “Європейська Солідарність”, ветеран ООС Олександр Погребиський, передає “ВК”.

Я був свідком кричущого випадку, коли ветеранів-киян змушують платити кошти за вхід. Зокрема, це стосувалося представників ветеранських організацій, які хотіли записати відеоролики біля техніки, на якій вони воювали, щоб розповісти потім киянам, що насправді відбувається на Сході», – сказав Олександр Погребиський.

Перед цим інший депутат від ЄС Олександр Міщенко заявив, що у Національному музеї Другої світової війни кілька місяців тому рішення директора було закрито Музей учасників бойових дій. Останній кілька десятків років входив до структури музейного комплексу і вважався єдиним загальнонаціональним музеєм українських воїнів-інтернаціоналістів.

Кілька місяців тому директор Музею Другої світової війни закрив Музей воїнів-інтернаціоналістів і він сьогодні не працює. Громадські організації звернулися до Міністерства культури, де дали відповідь, що це повноваження виключно Національного музею”, – пояснив Олександр Міщенко і так само запропонував колегам у Київраді розібратися у цій історії.

Віталій Кличко підтримав пропозицію депутатів та дав протокольне доручення запросити керівництво музею на найближче засідання Київради, щоб заслухати інформацію з цього приводу.

Довідково: Національний музей історії України у Другій світовій війні засновано 17 жовтня 1974 року на честь 30-річчя визволення України від нацистських загарбників, у колишньому Кловському палаці на Печерську. Невдовзі розпочалося будівництво Меморіального комплексу “Український державний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років” на вулиці Січневого повстання, 44, який відкрився 9 травня 1981 року. До 16 липня 2015 року мав назву: Меморіальний комплекс “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років”.

Він входить до 10 музейних установ України, безпосередньо підпорядкованих Міністерству культури та інформаційної політики України.

Читайте також: Учасники бойових дій паркуватимуться у Києві безкоштовно

Нагадаємо, місто закупить спеціалізовані автівки для киян-учасників АТО/ООС, які втратили кінцівки.

Великий Київ у Google News

підписатися