Законсервувати пам’ятку. Реставратори працюватимуть над захистом Київської фортеці

20:31 21.01

У Київській фортеці, єдиної в Україні пам’ятки фортифікаційної споруди XVIII–XIX ст. та однієї з найбільших у світі кам’яно-земляних фортець, яка збереглася до наших днів, триватиме реставрація 4-ї вежі. Торік місто виділило на це 10 млн грн, цьогоріч – ще 6 млн грн.

Законсервувати пам’ятку. Реставратори працюватимуть над захистом Київської фортеці
Як пише Kyiv Arsenal у Facebook,  на ці кошти реставратори планують завершити роботи, які допоможуть законсервувати пам’ятку.  З тим, щоб убезпечити фортецю від нищення в майбутньому.
 
Зокрема покриють дах оцинкованою сталлю, фундаменти укріплять, а тріщини – ін’єктують. Передбачається, що додаткові 6 мільйонів гривень дозволять будівельникам завершити протиаварійні роботи у повному обсязі. 
 
Відносно до того , що вже зроблено. Так,  у 2020 році на території фортеці розчистили каземати та покрівлю від сміття й перекрили будівлю новим дахом, залили зовнішні та внутрішні пояси, встановили металеві опори. Балки зміцнили опорами та покрили дошками.

У минулому році також покрівлю башти повністю вкрили деревом, яке обробили спеціальним розчином від замокання.  Наплавили руберойд та завершили зовнішній карниз. Також «зашили» дерев’яними щитами вікна башти та розібрали димоходи та все переклали цеглою. 
 
До слова,  як реставрують Наводницьку башту можна побачити у відео.

Великий Київ у Google News

підписатися