Закон як дишло? На Київщині місцеві депутати спілкуються російською

Автор: Любава Лисичкіна
22:50 02.03

Під час офіційних засідань у раді Броварської ОТГ окремі депутати та чиновники використовують російську мову, замість української

Закон як дишло? На Київщині місцеві депутати спілкуються російською

Про це повідомляє на телеграм-канал “Трибуна – Бровари”.

На засіданні бюджетної комісії на недотримання закону звернув увагу  депутат від “Європейської Солідарності” Сергій Батюк. На що представниця відділу охорони, яка доповідала російською, сказала, що їй потрібен перекладач.

Повідомляється, що  під час засідань депутатських комісій у лютому-березні російську мову неодноразово використовували Ілля Завадський (“Слуга народу”), Сергій Шапран і Олена Дудар (“За майбутнє”).  Під час засідання виконкому 16 лютого російською говорив і член дорадчого органу Олексій Дорошенко.

Як відомо,   відповідно до статті 12 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, робочою мовою діяльності органів місцевого самоврядування, у тому числі мовою засідань, заходів, зустрічей, документообігу та діловодства, є державна мова. 

Нагадаємо також, що з 16 січня 2021 року набуває чинності стаття 30  цього закону . Це означає, що вся сфера обслуговування (магазини, ресторани, банки, аптеки, АЗС, вокзали та ін.) має перейти на українську мову при спілкуванні з клієнтами. Виняток можливий лише на прохання клієнта. Також українською має бути інформація на цінниках, в інструкціях, меню.

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...