В законі не передбачено закріплення за районом власників квартир у хрущовках, відтак, у Києві, де вартість квадратного метра нерухомості в залежності від розташування різниться, можуть виникати конфлікти, переконаний експерт.
“Якщо в людини, наприклад, в Печерському районі є старенька квартира в хрущовці, чи на Подолі десятки таких хрущівок – а там житло коштує $2-2,5 тисячі за квадратний метр. Їм запропонують Дніпровський район – на лівому березі десь на виїзді, біля метро Чернігівської. Там житло коштує $1 тисяча за квадратний метр. От цю різницю повинні або компенсувати коштами або має бути врахований коефіцієнт до метру квадратного житла”, – розповів Попенко.
Раніше “ВК” розповідав, що першу «хрущовку» було збудовано в 1957 році. Тоді вважалося, що це тимчасове рішення на 25 років – на одне покоління. Зараз у цих «тимчасових оселях» – мешкають вже дорослі онуки перших власників цього житла, і проблема застарілих будинків поглиблюється щороку.
Будівельник Андрій Перегуда під час обговорення проектів реконструкції у 2020 році розповідав, що проблемою для київських «хрущовок» є їхні проектні відмінності попри формальну схожість. За всіх рівних умов, їхній теперішній стан залежить від великої кількості факторів.
Наприклад, панельні «хрущовки» 70-х, як правило, гірші, за будинки кінця 50-х, старших на 15-20 років. І навіть здані в один рік в одному районі будинки можуть відрізнятися. Один може бути зведений з бетонних блоків, інший, з таким самим плануванням, з цегли, третій із цегляних блоків. Найгіршою серед них буде саме «панелька». Тож цілком можливо, що частину будинків є сенс реконструювати, а частину – лише зносити.
Нагадаємо, наприкінці березня та на початку квітня 2023 року пішли вгору ціни на оренду квартир у столиці. Найдешевше житло у Києві тепер коштує від 4000 грн. Хороша 1-кімнатна квартира з ремонтом обходиться 8500 грн на місяць. Традиційно, чим ближче об’єкт до центру, тим він дорожчий.