Захисту кордону Київщини з Білоруссю не достатньо для оборони столиці від вторгнення ворога

Аби росіяни не вдерлися до Києва, окрім кордону Київської області з північним сусідом мають бути захищені сусідні області. Рік тому ворог намагався увійти до української столиці з чотирьох напрямків, і проривався не лише через Чорнобиль, Гостомель, Ірпінь, Бучу та Мощун. Про план окупантів, який провалився завдяки ЗСУ та старанням цивільних розповів начальник генерального штабу Сергій Шаптала.

«Був план по захопленню Києва з чотирьох напрямків. Перший – це з Чернігівського, що розвивався в напрямку Броварів, наступний – з Сум, який повинен був вийти на трасу Одеса-Київ, далі – напрямок через Чорнобильську зону, і наступний – через Житомирську трасу з білоруського кордону на Одеську трасу», – сказав начальник генерального штабу ЗСУ Сергій Шаптала в проекті «Рік».  

Якби росіяни прорвали оборону в Чернігові та Сумах, уже у столиці довелось би підривати мости, аби не впустити їх до центру прийняття рішень – тобто в урядовий квартал.

«Всі мости були заміновані. Була команда і інструкція в разі, якщо прорив, то обрізати можливість переходу з лівого берега на правий», – сказав міністр оборони України Олексій Резніков.

Читайте також: “Найстрашніша експедиція під час війни”. Дмитро Комаров показав свою поїздку у Бучу одразу після деокупації 

Раніше  «ВК» розповідав детальну історію визволення київського регіону і досвід тих, хто воював за свободу, а також про цивільних, які дочекалися звільнення від окупантів – проводячи довгі тижні та місяці в підвалах під обстрілами, зустрічаючись з ворогом віч-на віч, та служачи українцям, коли професія ставала ризиком та жертовністю. 

Нагадаємо, «ВК» розповідав, як жителі Київщини, що потрапили в окупацію ставали очима для військової розвідки та допомагали ЗСУ, фіксуючи рух ворога.