Захист від забудовника: у парку на Жмаченка відкрили Алею пам’яті на честь полеглого воїна АТО

Автор: Галина Ворона
11:29 28.04.2021

Кияни, що живуть поблизу парку на вулиці Жмаченка, 20, не втрачають надію відстояти зелену зону від зазіхань забудовника. Вони оголосили про початок “народної” реконструкції парку і для початку встановили там пам’ятний знак та відкрили Алею пам’яті Олександра Звінника, який загинув під час виконання бойового завдання у зоні проведення АТО на сході України.

Захист від забудовника: у парку на Жмаченка відкрили Алею пам’яті на честь полеглого воїна АТО

Про це йдеться у дописі на Facebok-сторінці спільноти “Парк на Жмаченка”.

Олександр Звінник – житель Дніпровського району, навчався в школі №258, поряд живуть його батьки.

Мати досі не може стримати сліз від важкої втрати. Єдиний син загинув зовсім молодим – за кілька днів після свого 23-х річчя. Це сталося 5 вересня 2014 року поблизу смт. Тельманове, Донецької області під час виконання службово-бойового завдання, внаслідок обстрілу колони авто- та бронетехніки Національної гвардії України. Олександр, який йшов другим в колонні, та ще чотири його побратими загинули на місці. Його посмертнонагодили орденом “За мужність” III ступеня.

Олександр Звінник загинув захищаючи незалежність України на війні з зовнішнім ворогом, а ми захищаємо Україну зсередини – боремося проти свавілля та корупції чиновників, суддів та забудовників, які попри закони вирішили вкрасти парк у киян!”, – підкреслив Андрій Меженко, керівник громадської організації “Парк Жмаченка”.

Мешканці району кажуть, поки київська влада зволікає з паперовими формальностями з розробки проекту благоустрою парку, місцеві жителі почали самостійно наводити тут лад. Більше ста людей вийшло на нещодавню толоку. Прибрали частину паркану, вивезли шість вантажівок гілок та сміття, встановили таблички та урни.

Напередодні відкриття знаку на честь загиблого бійця місцеві жителі висадили нову алею з молодих дерев.

Нагадаємо, частину парку на Жмаченка віддали релігійній громаді під забудову – фактичну туди попадає ділянка, яку Київрада у вересні 2020 визнала парком. 

Великий Київ у Google News

підписатися