Захисники неба відзначають своє професійне свято – День Повітряних сил

09:56 02.08.2020

Сьогодні, 2 серпня, відзначають День повітряних сил Збройних сил України. Повітряні Сили сьогодні – це бомбардувальна, винищувальна, штурмова, розвідувальна і транспортна авіація, а також зенітні ракетні, радіотехнічні та спеціальні війська. Захисники неба мужньо боронять нашу країну та її суверенітет з повітря.

Захисники неба відзначають своє професійне свято – День Повітряних сил

Цей вид збройних сил існує у складі ЗСУ з 2004 року і був створений шляхом об’єднання двох інших видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України. 27 червня 2007 року тодішній президент України Віктор Ющенко своїм указом доручив щороку відзначати першу неділю серпня як День повітряних сил Збройних сил України.

Військовослужбовців привітав міністр оборони Андрій Таран. За його словами, майстерність і високий професіоналізм українських військових льотчиків знані не лише в Україні, а й поза її межами — завдяки участі в операціях і навчаннях, авіаційних показах та шоу.​

“Виконуючи завдання із протиповітряної оборони України, угруповань військ (сил), які беруть участь у проведенні операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей, повітряних перевезень та аеромедичної евакуації поранених і хворих, відновлення справності озброєння та військової техніки, підвищення рівня повітряного вишколу льотного складу та навченості особового складу родів військ, ви демонструєте стабільно високі результати”, – зазначив Таран.

Сьогодні також згадують і вшановують подвиг полеглих захисників неба, які, на жаль, не повернулися з польоту та інших бойових завдань.

Командувач Повітряних сил генерал-полковник Сергій Дроздов також привітав із 16-ю річницею створення.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися