Західна ППО перетворює Київ на рідкісне безпечне місце у охопленій війною Україні – Politico

Автор: Галина Ворона
14:25 20.11.2023

Завдяки західній ППО Київ перетворився на одне із небагатьох безпечних місць у воюючій Україні. Наразі небо столиці захищають декілька видів протиповітряного захисту різного радіусу.

Західна ППО перетворює Київ на рідкісне безпечне місце у охопленій війною Україні – Politico

Про це пише видання Politico.

Коли почалася війна, Київ покладався на радянські протиракетні системи середньої дальності С-300 і “Бук М1”, ракети до яких в основному виготовляє Росія.

Цей захист тепер посилено системами малої дальності Gepard з Німеччини та Avenger Short-Range Air Defense з США для збивання безпілотників і крилатих ракет.

На середній дальності Україна використовує MIM-23 Hawk американської компанії Raytheon; NASAMS, розроблений Raytheon і норвезькою Kongsberg; і німецький IRIS-T SLM. Захист дальньої дії забезпечується американськими Patriot PAC-3 і Eurosam SAMP/T, поставленими Францією та Італією.

На думку авторів статті, кияни вперше відчули себе у відносній безпеці після того як Росія вперше випробувала Patriot, безуспішно атакуючи столицю більше 20 днів у травні, 

Невдовзі до Києва та околиць почали переїжджати люди з інших регіонів, де протиповітряна оборона не настільки сильна, хоча й досі часто атакують.

Цими вихідними Росія направила на Київ хвилі безпілотників, більшість з яких було збито.

Київ і околиці вже прихистили майже 600 000 переміщених осіб з інших частин України. В інших великих містах також спостерігаються потоки внутрішніх біженців, близько півмільйона зараз переховуються в Дніпропетровській та Харківській областях.

Перша активна фаза внутрішньої міграції почалася одразу після звільнення Київщини. У цей час приїжджали люди з міст, де велися активні бойові дії. Потім, коли приїхав №Патріот№, люди з Дніпра, Запоріжжя почали активно переїжджати і шукати житло в Києві, пояснюючи це тим, що Київ захищений і сюди летить менше ракет, ніж по їхніх містах“, – розповів іноземним журналістам місцевий ріелтор Олександр Житюк. 

Він додав, що українці з-за кордону теж почали повертатися після цього травня, коли росіяни майже щодня обстрілювали нас, доводячи ефективність ППО.

Сьогодні люди вважають, що в Києві спокійніше. Це призвело до стрибка місцевих цін на нерухомість після колапсу в перші місяці війни.

Але столиця не зовсім безпечна, як показали атаки цими вихідними. Сирени повітряної тривоги все ще виють майже щодня, і українська влада закликає людей бути обережними.

З додатковими системами протиповітряної оборони рівень захисту столиці від атак з повітря став кращим. Але я не втомлюся повторювати, що найкращий захист — це під час повітряної тривоги піти в укриття. Гіркий досвід доводить, що навіть збиті ракети несуть смертельну загрозу через численні уламки”, — цитує видання слова керівника КМВА Олександра Попка.

Читайте також: Київщина передала мобільно-вогневим групам ППО позашляховики для захисту регіону 

Нагадаємо, Наєв нагородив мобільну групу ППО, які зі “Стінгера” збили крилату ракету Х-101.

Великий Київ у Google News

підписатися