Загиблий Ратушний заповів гроші проекту Капіані. Той хоче заснувати премію імені активіста

16:58 15.06.2022

Відомий київський активіст Роман Ратушний, який загинув в бою на Харківщині, заповів 100 тисяч гривень проекту журналіста Вахтанга Капіані “Історична правда”.

Загиблий Ратушний заповів гроші проекту Капіані. Той хоче заснувати премію імені активіста
Світлодіодне освітлення

Про це у Facebook розповів сам Капіані. Гроші після загибелі сина йому перевела мама Ратушного – Світлана Поваляєва.

Вчора як і багато хто я ридав. Роман Ратушний був моєю персональною надією на зміни в місті і країні. Русскіє вбили цю надію. Світлана Поваляєва сказала мені, що її син поважав те, що робимо ми. І в якості виконання його заповіту сьогодні на мою картку прийшли гроші від Романа і його друзів. І я знову плачу. Ми зобов’язані відпрацювати цю довіру. Жити на повні груди, боронити Україну за себе і за цього Хлопця“, – написав Капіані та прикріпив до поста скрін переведення грошей.

Капіані додав, що від проекту “Історична Правда” хоче встановити кілька премій імені Романа Ратушного для молодих авторів за публікації про історію Києва та збереження історичної спадщини столиці. 

Довідково. “Історична правда” є незалежним ресурсом про українське минуле. Це онлайнове суспільно-історичне, науково-популярне видання. Єдиним джерелом існування “Історичної правди” є пожертви доброчинців. Як відомо, раніше суд скасував заборону на розповсюдження книги Кіпіані про Стуса.

Як писав “ВК“, 9 червня під час виконання бойового завдання під Ізюмом на Харківщині загинув відомий столичний активіст, лідер ГО «Захистимо Протасів яр» Роман Ратушний. Широкому загалу про його загибель стало відомо лише 14 червня. За три тижні активісту мало виповниться 25 років.

Роман Ратушний став відомим під час низки акцій протесту проти забудови Протасового Яру в Солом’янському районі Києва. Він був головою ініціативи, а потім і громадської організації «Захистимо Протасів Яр».

Крім того, Ратушний отримував підозру нібито за участь у заворушеннях біля Офісу президента на підтримку активіста Сергія Стерненка. Більшість столичних активістів, громадських діячів та юристів обґрунтовано вважають його справу сфальсифікованою. Саме через це користувачів соцмереж обурили заголовки деяких ЗМІ, зокрема проросійських, про його загибель.

Читайте такожБатько Романа Ратушного: Я не вірив у його загибель. Документи сина майоріли у ворожих пабліках

Великий Київ у Google News

підписатися