Про це повідомляє Комітет цифрової трансформації.
Тепер Нацрада має оголосити та провести конкурс на мовлення в мережі МХ-7.
Як зазначається, МХ-7 будується за технологією європейського стандарту ефірного цифрового телебачення другого покоління DVB-T2 у смузі частот метрового діапазону (174 – 230 МГц).
Тож мережа працюватиме у метровому діапазоні, захищеному від перепланування, і покриватиме мовленням понад 90% території України. У тому числі частину районів тимчасово окупованих територій, а також населені пункти, розташовані на кордонах із рф та білоруссю: у Харківській, Сумській, Чернігівській, Рівненській, Житомирській, Волинській областях, де зараз можуть транслюватися російські телеканали з потужних передавальних ворожих станцій.
Сигнал надаватимуть у некодованому вигляді. Пакет телеканалів буде безкоштовним для глядачів.
Для будівництва мережі Концерн РРТ залучив кредит під гарантії уряду. Монтаж першого передавача розпочався 20 січня 2022 року. Повномасштабне воєнне вторгнення росії в Україну дещо скорегувало строки запуску MX-7. Проте навіть у важких умовах війни роботу було завершено.
У комітеті підкреслюють, що запуск мультиплексу MX-7 є суспільно значимим з точки зору забезпечення інформаційної безпеки України та інформаційної стійкості суспільства і держави. Також це важливий крок у протистоянні російській пропаганді, оскільки дезінформація є легкодоступною зброєю та зростаючою загрозою. Зараз, під час війни, усім нам дуже важливо дотримуватись правил інформаційної гігієни, бути медіаграмотними та критично мислити.
Читайте також: Найвища в Україні та світі. Вражаючий політ довкола Київської телевежі
Нагадаємо, у січні 2022 на телевежі у Києві встановили перший передавач державного мультиплекса МХ-7.