На телевежі у Києві встановлюють перший передавач державного мультиплекса МХ-7

Автор: Галина Ворона
23:44 23.01

Концерн радіозв’язку, радіомовлення та телебачення (КРРТ) розпочав монтаж обладнання, необхідного для запуску загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі MX-7. Перший передавач державного мультиплекса почали встановлювати на телевежі у Києві.

На телевежі у Києві встановлюють перший передавач державного мультиплекса МХ-7

Про це повідомляється на сайті КРРТ, що входить до сфери управління Адміністрації Держспецзв’язку

Передавач німецької компанії Rohde&Schwarz потужністю 4 кВт , який встановлюють на телевежі, забезпечуватиме доступом до 12 загальнонаціональних телевізійних програм мешканців Києва і Київської області.

Як пояснив заступник голови Держспецзв’язку Володимир Трофименко, київська телевежа стала першим об’єктом, на якому працівники КРРТ почали монтаж обладнання в межах проєкту побудови державного мультиплекса МХ-7.

Напередодні було демонтовано старе аналогове обладнання, а зараз на висоті 200 метрів триває встановлення першого передавача цифрового сигналу. У найближчі місяці мережа передавачів буде встановлена в усіх регіонах та дасть можливість покрити сигналом понад 90% території України.

Запуск державного мультиплекса дасть можливість українцям, навіть у найбільш віддалених куточках країни, дивитися українське телебачення у цифровій якості. Це особливо важливо в областях, які межують з територією країни-агресора, адже в нас іде війна, в тому числі інформаційна. Побудова державного мультиплекса – це питання національної безпеки”, – підкреслив Володимир Трофименко.

У свою чергу у КРРТ нагадали, що для забезпечення інформаційної безпеки, захисту інтересів суспільства, протидії зовнішньому негативному інформаційному впливу та розвитку інформаційної інфраструктури в умовах гібридної війни, уряд у серпні 2021 року затвердив Програму підвищення обороноздатності і безпеки держави в частині матеріально-технічного забезпечення побудови оператором Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі MX-7.

Програмою передбачено:

  • придбання і встановлення 158 цифрових телевізійних передавачів для забезпечення трансляції до 12 телевізійних програм стандартної чіткості та 3 програм суспільного радіо;
  • організацію доставки програм до передавачів у 74 одночастотних зонах України;
  • створення головної станції мультиплексування та центру управління і моніторингу.

Читайте також: Найвища в Україні та світі. Вражаючий політ довкола Київської телевежі  

Великий Київ у Google News

підписатися