Загальне тестування абсолютно реально провести протягом місяця. Все це – Антиковідний план

19:58 27.01

Депутати з фракції «Європейська Солідарність» зареєстрували у Верховній Раді законопроекти 4645, 4646 та 4647, які передбачають заходи щодо подолання наслідків пандемії коронавірусу.

Загальне тестування абсолютно реально провести протягом місяця. Все це – Антиковідний план

Про деталі «антиковідного» плану розповіла під час брифінгу народний депутат Марія Іонова.

«Вчора влада Зеленського пообіцяла українцям розпочати вакцинацію вже з лютого. Але лютий за чотири дні, і ми розуміємо, що чуда не станеться. Резервація вакцин, їхня реєстрація, закупівля, підготовка кампанії вакцинації, логістика в регіонах. Всі ці стадії провалені. Ми тільки чуємо анонси, теорію, обіцянки», – наголосила Марія Іонова.  

У «Євросолідарності» пропонують провести тотальне тестування, визначити пріоритетні групи громадян для щеплення від коронавірусу, заборонити закупівлю вакцини в Росії,  встановити кримінальну відповідальність за оборудки з вакциною. Також «ЄС» пропонує надавати у  2021 та 2022 роках податкову знижку на витрати з діагностики і тестування COVID-19, придбання лікарських засобів та виробів медичного призначення, необхідних для лікування.

 

Іонова наголошує на необхідності припинення антиковідного мародерства з боку влади і зловживань на «Великому крадівництві». Вона зауважує, що питання загального тестування абсолютно реально провести протягом місяця. 

Кабмін має розробити Національну програму імунізації громадян від коронавірусу та забезпечити фінансування закладів охорони здоров’я, залучених до вакцинації, – йдеться в одному із законопроектів. Уряд має передбачити у державному бюджеті на придбання вакцини не менше 15 млрд грн.

Також необхідно затвердити критерії пріоритетності – першими мають вакцинуватися медпрацівники, військовослужбовці; люди похилого віку; працівники закладів освіти та соціальної сфери. Завершити щеплення цих соціальних груп необхідно до 1 вересня 2021 року.

Народна депутатка також зазначила, що Уряд має встановити і контролювати граничні ціни для товарів і послуг протиепідемічного призначення – у тому числі вакцин і тестів. Зокрема, законопроектом пропонується встановити, що щеплення здійснюється безкоштовно – оплата за щеплення у державних та комунальних закладах охорони здоров’я у будь-якій формі заборонена.
 
Водночас проект закону передбачає можливість для приватних закладів охорони здоров’я за власний рахунок ввозити дозволені для використання в Україні вакцини, розповсюджувати та використовувати їх для щеплення громадян проти коронавірусу.

«Євросолідарність» також пропонує внести зміни до Кримінального кодексу, встановивши кримінальну відповідальність за порушення порядку щеплення, за використання в комерційних цілях вакцин та тестів, придбаних за бюджетні кошти.

 

«Штаб боротьби з Covid-19 очолює Зеленський. Хотілося б почути звіт цього штабу. Як так сталося, що Україна – єдина країна в Європі, яка не розпочала вакцинацію, не закупила її і не почала щеплення?   Поки влада без кінця обіцяє і нічого не робить, хворіють тисячі українців. І ці всі жертви коронавірусу – вони є жертвами влади», –  підкреслила Марія Іонова. 
 
До слова, з  бюджету Києва додатково виділять 140 млн грн на вакцини від коронавірусу. Про це повідомила Марина Порошенко.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...