Забудови не буде: рекреаційні землі вартістю понад 1,2 млрд грн у Дарницькому районі мають повернути державі

Автор: Галина Ворона
15:59 11.06

Суд повернув державі земельні ділянки рекреаційного призначення у Дарницькому районі, які використовуються не за цільовим призначенням. Їхня загальна площа майже 30 га, вартість – понад 1,2 млрд гривень.

Забудови не буде: рекреаційні землі вартістю понад 1,2 млрд грн у Дарницькому районі мають повернути державі
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє столична прокуратура.

Як з’ясувалось, земельні ділянки державної форми власності на 22 км Харківського шосе у Дарницькому районі столиці були передані у 1998 році на праві постійного користування Національній академії внутрішніх справ для рекреаційного призначення, а саме для обслуговування та експлуатації бази відпочинку та оздоровлення курсантів.

Однак у прокуратурі виявили, що  земельні ділянки використовуються для комерційного будівництва багатоквартирних житлових будинків, що суперечить їх цільовому призначенню, визначеному у правовстановлюючих документах.

При цьому житлова забудова зазначених земель призведе до неможливості їх подальшого використання для рекреаційних потреб, в той час як землі рекреаційного призначення є важливим ресурсом для відновлення фізичного та психологічного здоров’я мешканців столиці та особливо в умовах російської збройної агресії проти України для оздоровлення військовослужбовців”, – пояснюють у прокуратурі.

На підставі зібраних прокурорами доказів Господарський суд міста Києва задовольнив позов прокурора, припинивши Національній академії внутрішніх справ право постійного користування вказаними земельними ділянками та зобов’язав установу повернути їх державі шляхом приведення у придатний для використання стан.

Читайте також: Суд повернув громаді Києва земельну ділянку вартістю під 40 млн грн біля Хрещатика 

Нагадаємо, Києву повернули земельну ділянку біля Біличанського лісу, на якій розташована траса Р-30.

Великий Київ у Google News

підписатися