Забудовник програв: Києву повернули 4 заповідні ділянки на Жуковому острові

Автор: Галина Ворона
14:56 14.09

Апеляційний суд повернув Києву 4 ділянки природно-заповідного фонду ландшафтного заказника “Жуків Острів” вартістю понад 9,5 млн грн.

Забудовник програв: Києву повернули 4 заповідні ділянки на Жуковому острові

Про це у вівторок, 14 вересня, повідомили в пресслужбі Офісу Генпрокурора.

Як зазначається, ці землі мають особливе природоохоронне та історико-культурне значення і щоб не допустити їхньої забудови, прокуратура звернулася до Київського апеляційного суду.

За законом тут заборонена будь-яка діяльність, яка негативно впливає на стан природних комплексів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням.

Острів Жуків – це одна з найбільших заповідних зон столиці, де збережена природна екосистема, деякі представники флори і фауни, що мешкають на острові, занесені до Червоної Книги. Попри це суд попередньої інстанції відмовився повертати ділянки місту.

Читайте також: Особистий простір для Цезаря і Клеопатри. Для тигрів з Жукового острова збирають кошти 

Нагадаємо, минулого року ЗМІ повідомили про плани забудувати ділянки площею 15 гектарів на Жуковому острові. У потенційному проекті – дві гігантських будівлі з власними причалами і закрита база відпочинку.

У відповідь мер Києва Віталій Кличко доручив підготувати профільному департаменту звернення в Національну поліцію з проханням перевірити законність відведення земель на Жуковому острові під забудову.

Великий Київ у Google News

підписатися