Якщо забруднення таки дійде Дніпра – у Києва є запаси очищеної води, запевняють комунальники.
Песимістичний сценарій можливий, але дуже-дуже малоймовірний…Зараз ми бачимо, що йде розбавлення. Можливо, ця пляма до Києва і не дійде в тому обсязі, який викличе занепокоєння”, – сказав голова правління і генеральний директор Київводоканалу Олег Лисюк.
У столиці з 14 серпня працює Оперативний штаб, який щодня моніторить стан води в Десні та викиди з Сейму. Також вивчають лабораторні дослідження, що аналізують чистоту води в Дніпрі. На Деснянських станціях контролюють дані двічі на добу.
В разі погіршення стану води обіцяють за добу попередити киян, щоб могли зробити запаси питної води.
Що за трутизна пливе з території РФ, кажуть так:
Скоріш за все з цукрового заводу, відходи від цього виробництва. Це дійсно рослинного походження і це органіка. Більш того, ми співпрацюємо з профільними лабораторіями, інститутами, які досліджують якість води. Ні пестицидів, ні перевищення, ні токсинів, ніяких інших речовин у воді нема. Тому це органіка звичайна. Просто її кількість настільки велика, що вона поглинає кисень у воді”, – сказав Олег Лисюк.
У останні дні серпня “ВК” повідомляв, що жителів столиці просили не вудити та не купатися в Десні через забруднення, яке пливе з території РФ. А на території Чернігівської області гине риба в Десні через забруднення, яке приходить з річки Сейм, що тече з країни-окупанта.
За прогнозами “Укргідрометцентру”, 14-16 вересня забруднення річки Десни може досягнути Київщини. Також ми розповідали, що якщо не справдяться обіцянки Київводоканалу та вода прийде настільки забрудненою, що очистити її підриємство не зможе, пити воду, набрану з бюветів буде можна.
Ми також публікували посилання, за яким можна знайти бювет поруч з вашим домом та дізнатися, чи він працює.