Про це повідомила міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук на засіданні Комітету Верховної ради України з питань екологічної політики та природокористування.
Потрапляння забруднених вод від російського цукрового заводу у Сейм призвело до значної екологічної шкоди, з наслідками якої вже декілька тижнів бореться Україна. Наразі забруднена вода рухається до кордону з Київщиною.
“Зрозуміло, в людей виникає багато запитань та острахів. Чи вплине ситуація на водозабезпечення? Якою буде якість води та чи взагалі буде вода у киян? Одразу наголошую, ситуація контрольована. Всі органи державної та місцевої влади, відповідальні служби працюють у посиленому режимі, щоб мінімізувати наслідки. Забруднення вже менш концентроване, ніж було на початку у Сеймі та у точках відбору води на Чернігівщині. До Київщини воно дійде ще в меншій концентрації”, – зазначила Світлана Гринчук.
За даними Київводоканалу та оцінками науковців, очисні споруди Київщини впораються з цим викликом. Крім того, Київводоканал заготував 120 тонн пилоподібного активованого вугілля. У випадку погіршення ситуації застосовуватиметься технологія посиленого очищення води. Тож якість води у кранах споживачів не зміниться, ідеться у повідомленні.
Крім того, за підрахунками відомства, сума збитків довкіллю у Чернігівській та Сумській областях через забруднення річок Сейм та Десна вже становить понад 405 млн гривень.
“ВК” писав про те, що забруднена вода з російського Сейму може дістатися Дніпра – чи готові комунальники. Нині існує 2 сценарії, що буде з забрудненою водою, яка потрапила з російського Сейму до Десни – вона може забруднити Дніпро та нашкодити майже всьому Києву, або ж не дотече до головної артерії країни.
У останні дні серпня “ВК” повідомляв, що жителів столиці просили не вудити та не купатися в Десні через забруднення, яке пливе з території РФ. А на території Чернігівської області гине риба в Десні через забруднення, яке приходить з річки Сейм, що тече з країни-окупанта.
За прогнозами “Укргідрометцентру”, 14-16 вересня забруднення річки Десни може досягнути Київщини. Також ми розповідали, що якщо не справдяться обіцянки Київводоканалу та вода прийде настільки забрудненою, що очистити її підриємство не зможе, пити воду, набрану з бюветів буде можна.
“ВК” також публікував посилання, за яким можна знайти бювет поруч з вашим домом та дізнатися, чи він працює.