Забрала найбільше життів: Україна вийшла з третьої хвилі пандемії COVID-19

Автор: Марія Супрун
13:10 07.05

Україна нарешті вийшла з третьої хвилі пандемії коронавірусу, яка забрала найбільше життів.

Забрала найбільше життів: Україна вийшла з третьої хвилі пандемії COVID-19

Про це написав міністр охорони здоров’я Максим Степанов на своїй сторінці у Facebook.

За словами міністра, вже завтра в Україні не залишиться жодного регіону в “червоній” зоні карантину.

Нарешті можу констатувати, що ми вийшли з третьої хвилі пандемії. З завтрашнього дня в Україні не залишиться жодного регіону з червоним рівнем епіднебезпеки. Сьогодні відбудеться засідання комісії ТЕБ та НС, і вже завтра виведемо Сумську область“, – наголосив Степанов.

Степанов додав, що це були надзвичайно складні два місяці. Очільник МОЗ подякував медикам, які борються за життя кожного хворого, але зазначив, що третя хвиля COVID-19 забрала найбільше життів проти перших двох.

Величезна кількість хворих спровокувала велику кількість смертей. Вірусу було байдуже кого забирати, – чи молодого чоловіка 37-ми років, який вів правильний спосіб життя й займався спортом, чи літніх людей. Перші тижні вірус розвивався шаленими темпами, галопом підкошуючи цілі міста. Кінець березня й початок квітня були найпіковішими“, – розповів міністр.

За його словами, на піку епідемії в лікарнях були 44 тисячі пацієнтів, які перебували на кисневій терапії, а ще рік тому потужності всієї країни складали всього 3,5 тисячі ліжок. Одна з міських лікарень Києва до пандемії потребувала 3 тонни кисню на місяць, а під час третьої хвилі – 5,5 тонн на добу.

При цьому Степанов закликав не розслаблятися і продовжувати дотримуватися протиепідемічних правил, оскільки вдалося подолати чергову хвилю COVID-19, але поки не вірус.

Нагадаємо, 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...
більше новин