За євростандартами: підготовка водіїв проходитиме по-новому

Автор: Марія Супрун
15:09 10.10

В Україні навчання майбутніх водіїв для отримання посвідчення проходитиме за європейськими стандартами.

За євростандартами: підготовка водіїв проходитиме по-новому

Як повідомляє МВС, 6 жовтня Уряд прийняв Постанову Кабміну «Про внесення змін до Типової навчальної програми підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів», яка оновлена з урахуванням положень Директиви ЄС 2006/126/ЄС.  

Зокрема, вона встановлює мінімальну кількість навчальних годин для підготовки водіїв, при цьому навчальні заклади не обмежені у можливості введення у свої програми додаткових годин для підготовки.

Також оптимізовано загальний час підготовки водіїв за усіма категоріями. До прикладу, за категорією В зменшено час теоретичної підготовки зі 100 до 63 годин, час практичної підготовки не змінений — 40 годин.

Крім того, змінено порядок підготовки водіїв у навчальних закладах. Тобто, майбутнім керманичам необхідно буде спочатку пройти повний курс теоретичної підготовки та успішно скласти в автошколі відповідний іспит, а лише потім їх допустять до навчання з практичного керування.

Оновлено теми з теоретичної та практичної підготовки, перепідготовки водіїв. Зокрема, додано самостійний розділ “Медичне забезпечення (заходи допомоги при ДТП)”, актуалізований зміст тематичних програм, уведені теми, що стосуються живлення транспортних засобів із застосуванням електричної енергії.          

Протягом півроку акредитовані навчальні заклади повинні привести робочі програми і плани з підготовки та перепідготовки, підвищення кваліфікації у відповідність з даною постановою.

Нагадаємо, майбутні водії можуть готуватися до іспиту з ПДР онлайн, а посвідчення прийде поштою.

Великий Київ у Google News

підписатися