За намагання усунути Кличка з посади голови КМДА Зеленському “світить” 8 років – Москаль

Автор: Марія Супрун
15:32 20.08.2021

Якщо президент Володимир Зеленський наважиться порушити норми рішень Конституційного суду та призначить головою КМДА не обраного киянами міського голову, а іншу особу, це тягне за собою позбавлення волі до 8 років.

За намагання усунути Кличка з посади голови КМДА Зеленському “світить” 8 років – Москаль

 Про це повідомив юрист Геннадій Москаль.

Згідно рішення Конституційного суду №21-рп/2003 від 25 грудня 2003 року, посаду голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) може обіймати виключно особа, яку на місцевих виборах обрали міським головою. Тобто, крім Віталія Кличка, цю посаду ніхто не може обіймати. Це рішення є обов’язковим до виконання на території України, остаточним, і не може бути оскаржене. П.4 ст. 382 Кримінального кодексу передбачає, що “невиконання рішень… Конституційного суду України та його висновків” тягне за собою позбавлення волі до 8-ми років“, – написав на своєму сайті Москаль.

Крім того, Москаль додав, що Кличко контролює 2/3 депутатського корпусу Київради. Якщо Зеленський таки наважиться порушити норми рішення Конституційного суду і призначить головою КМДА не Кличка, а іншу особу, цій людині одразу ж буде висловлено недовіру. Що призведе до автоматичного звільнення незаконно призначеного чиновника.

Москаль також нагадав, що, згідно із законом “Про Раду національної безпеки і оборони”, у РНБО також нема повноважень звільняти голову КМДА.

Нагадаємо, раніше Київський міський голова Віталій Кличко заявив, що РНБО може розглянути усунення його з посади голови КМДА. За його словами в столиці “хочуть призначити головою КМДА зальотного ставленика, а не того, кого обрали кияни”. 

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков сьогодні заявив, що у порядку денному засідання РНБО немає питання про усунення голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка. Водночас, Кличка вже терміново викликали на засідання РНБО.

Нагадаємо, сьогодні, 20 серпня, РНБО збирається на засідання.

Великий Київ у Google News

підписатися