Відповідний законопроєкт №2325, що вносить зміни до ст.73 Кодексу законів про працю України, підтримали 317 народних депутатів.
Як пояснюють автори документу, назва День захисника України не повністю передає його суть та зміст, адже жінки поруч із чоловіками боронять Україну.
Так, за інформацією Міністерства оборони, станом на сьогодні у Збройних силах України служать 27 074 жінок-військовослужбовців, з них 949 — старші офіцери. Статус учасника бойових дій за участь в АТО/ООС мають 9 916 жінок, 166 з них у період з 2014 року відзначено державними нагородами України.
Тому депутати вирішили, що буде доцільно змінити назву державного свята День захисника України, щоб вшановувати мужність та героїзм жінок і чоловіків.
Читайте також: Бандері і Шухевичу хочуть повернути звання Героя України, а 80-річчя УПА відзначити на державному рівні
До слова, нещодавно розгорівся скандал довкола жіночого взуття в армії. Міноборони показало фото з тренувань до військового параду на День Незалежності, під час яких курсантки маршують у туфлях на підборах, що і викликало резонанс. У Верховній Раді закликали провести службове розслідування через це, а міністру оборони України Андрію Тарану вручили туфлі. Попри запевнення Міноборони у тому, що каблуки є частиною парадної форми та передбачені відповідним наказом, взуття все ж вирішили змінити.