З підрядника будівництва метро на Виноградар через суд вимагають понад 180 млн грн

Автор: Галина Ворона
16:57 23.11

Підрядник будівництва двох станцій метро на Виноградар замість спорудження підземки спрямував аванс на депозити та заробляв на відсотках. Ці кошти столична прокуратура намагається повернути через суд.

З підрядника будівництва метро на Виноградар через суд вимагають понад 180 млн грн

Як розповіли у столичній прокуратурі, підряднику перерахували з бюджету аванс за договором будівництва двох станцій метро та вилочного відгалуження на дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції “Сирець” до житлового масиву Виноградар.

Однак, отримавши авансовий платіж, підрядник використав частину коштів не за призначенням та розмістив понад 1,5 млрд грн на депозитні рахунки у банківській установі, отримавши з них упродовж 2019 року власний дохід (відсотки від розміщення коштів) у сумі 139,1 млн грн.

Як наголосили у прокуратури, згідно із законом та умовами договору, підрядника зобов’язаний використовувати кошти виключно за конкретним цільовим призначенням, а саме для будівництва лінії метрополітену.

Після виявлення порушення на підрядника подали позов до господарського суду міста Києва в інтересах держави в особі Київської міської ради, КП “Київський метрополітен” про стягнення грошових коштів у сумі 139,1 млн грн, які ним отримані за рахунок нарахування відсотків на бюджетні кошти, а також 44,4 млн грн відсотків за безпідставне збереження та користування бюджетними коштами.

Читайте також: В мережі показали, що відбувається в середині “завмерлого” метро на Виноградар (ФОТО)

Нагадаємо, суд може перенести терміни будівництва метро на Виноградар.

Великий Київ у Google News

підписатися