Як розповіла у Facebookдепутатка Київради Ксенія Семенова, з фасаду жовтого корпусу зняли меморіальну дошку, що була присвячена Булгакову.
Вона подякувала ректору університету Володимиру Бугрову та додала фото.
Багато користувачів схвально зустріли цю новину, хоча і визнають талант Булгакова. Дехто зауважує, що набагато важливіше виключити твори письменника зі шкільної програми.
Але і тих, кому не до вподоби таке рішення, також виявилось достатньо. Їхні аргументи – Михайло Булгаков критикував радянську владу і любив Київ, у якому народився. Також “захисники” Булгакова кажуть, що “воювати з пам’ятниками” не на часі.
До слова, в Київраді зареєстрували проєкт рішення про демонтаж пам’ятників, що мають відношення до Росії та СРСР. Автори проєкту пропонують протягом двох місяців демонтувати всі відомі пам’ятні знаки (пам’ятники, меморіальні об’єкти, меморіальні дошки) та передати на зберігання відповідним РДА до створення музею тоталітаризму. Усього у списку 60 таких пам’ятних знаків, серед яких є пам’ятники Щорсу, Ватутіну, Пушкіну, Булгакову тощо. Плани демонтувати пам’ятник Булгакову посварили киян.
Читайте також: “Дом Булгакова” радянська влада “отжала” у міста разом із добрячим шматком історії – Оксана Забужко
Нагадає Булгаков залишиться у шкільній програмі з низкою інших російських письменників.