З 7 ранку годину стояла на морозі під лікарнею в Києві, щоб отримати талон – досвід військової

Автор: Оксана Тупальська
12:10 02.02.2023

Жінка, що служить у війську, отримала поранення на фронті та приїхала до Києва, щоб отримати необхідні обстеження. Проте була неприємно вражена чергами до медустанов, де бійці ЗСУ на милицях, з важким самопочуттям годинами дочікуються необхідної допомоги.

З 7 ранку годину стояла на морозі під лікарнею в Києві, щоб отримати талон – досвід військової

«Жінка, якій не тисне кричати на поранених, на питання що мені робити сказала «прийдіть о 7 чи раніше тоді попадете». Я не знала, що це означає, а вона чудово знала. Це означає до 7.50 стояти під зачиненими воротами. На одній нозі. Взимку», – розповіла військова з позивним «Мауглі».

Вона боронить Україну на фронті з 2014 року, а тепер намагається потрапити до шпиталю, щоб продовжити службу: У медзакладі вона хотіла потрапити до травматолога, проте навіть дочекавшись на холоді черги за талоном, вона 3 години чекала в черзі під дверима до лікаря, і вскочила за 15 хвилин до завершення прийому спеціалісту. Каже, кому менше пощастило, приходили за талончиком та проходили ті ж «кола пекла» знову.

«Отримуєш можливість зустріти світанок під воротами шпиталя, повз тебе на роботу пройдуть військовослужбовці, медики. Вони заварять каву, потім шикування. А ти все стоїш на одній нозі дивишся на хлопця який стоїть отак тільки в одному носочку на морозі і думаєш – вони ж це бачать… Якщо в недолугій організації процесу винна система, то хто тоді винен у відсутності людяності? Коли кажуть з посмішкою змученим людям, яким болить – «та що ви хочете, ви бачите як вас дохріна. Приниження болючіше будь якого фізичного болю. А існуюча система це люте приниження гідності», – говорить.

Нагадаємо, скарги в МОЗ повідомляли, що військових про черги в поліклініках дійшли до міністра Ляшка. Раніше «ВК» розповідав, що щойно мобілізовані у військо вимушені шукати медичні заклади, щоб безкоштовні обстеження.

Великий Київ у Google News

підписатися