З 11 липня в Україні заборонено продаж сигарет та “електронок” з ароматизаторами

Автор: Галина Ворона
15:58 11.07

Від сьогодні з продажу в Україні мають зникнути ароматизовані сигарети, тютюн для самокруток, електронні сигарети та рідини до них, а також сигаретні упаковки з неналежним маркуванням.

З 11 липня в Україні заборонено продаж сигарет та “електронок” з ароматизаторами

Такі зміни передбачає закон №1978-XI, який набув чинності рік тому – 11 липня 2023 року. 

До цього моменту така продукція могла реалізуватися за умови, що вона була введена в обіг до 11 липня 2023 року.

Підприємцям дали 12 місяців на реалізацію залишків тютюнових та нікотинових виробів, введених в обіг до набрання чинності відповідних положень. Цей термін сплив, і відсьогодні вказані заборони повністю набули сили.

Зокрема, відсьогодні на українському ринку забороняється реалізація тютюнових виробів, що містять такі речовини як вітаміни, кофеїн, таурин чи інші добавки та стимуляторні сполуки, що асоціюються з енергійністю та/або життєвою силою, добавки, що мають властивості робити викиди кольоровими, добавки, що полегшують вдихання диму або засвоєння нікотину.

Окрім того, в цей список також входять:

  • сигарети, у яких рівні викиду в диму однієї сигарети перевищують: нікотину – 1 міліграм, смоли – 10 міліграмів, монооксиду вуглецю – 10 міліграмів;
  • сигарети та тютюн для самокруток, що містять смако-ароматичні добавки у будь-яких компонентах;
  • тютюн для перорального вживання.

Також відсьогодні забороняється обіг тютюнових виробів та електронних сигарет з медичними попередженнями споживачів, які не відповідають вимогам законодавства.

Проте, тимчасово, на період дії воєнного стану, дозволяється імпорт та реалізація тютюнових виробів, віднесених до кодів 2402 20 90 20 та 2403 99 90 10 згідно з КТ ЗЕД, з медичними попередженнями споживачів, відмінними від визначених законодавством.

Читайте також: “Безпечний” кальян: як одна година куріння кальяну дорівнює 100 викуреним сигаретам

Нагадаємо, торік у Києві стягнули найбільший штраф за порушення антитютюнового законодавства.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин