Розмір страхових виплат автомобілістам, які стали учасниками ДТП, зросте з 1 липня. Воно було заплановане ще минулого року – вже тоді учасники ринку прогнозували наслідком нововведення подорожчання полісів, які є обов’язковими для всіх автомобілістів, пише UBR.
Деякі з нових факторів можуть підвищити прибутковість страховиків і, відповідно, перешкодити зростанню витрат водіїв на ОСАЦВ.
Згідно з затвердженими 30 травня двома постановами Нацбанку, максимальні виплати з ОСАЦВ збільшаться:
- зі 130 до 160 тис. грн у разі завдання шкоди майну;
- з 260 до 320 тис. грн у разі завдання шкоди життю та здоров’ю (в розрахунку на одного потерпілого);
- зросте і гранична сума за самостійного оформлення повідомлення про ДТП його учасниками для страхової компанії (за так званим європротоколом) – з 50 до 80 тис. грн.
“Збільшення страхових виплат, безумовно, важливе для захисту прав потерпілих, особливо з огляду на те, що гарантованих зараз законом коштів часто не вистачає на лікування потерпілого. Проте розмір страхової суми також прямо впливає і на вартість поліса“, – зазначив генеральний директор Моторного (транспортного) страхового бюро (МТСБУ) Володимир Шевченко.
Таким чином, поліси можуть подорожчати на 10-20%.
Згідно з калькулятором однієї зі страхових компаній, для автомобіліста-киянина, який володіє легковиком 1601-2000 куб. см, сума ОСАЦВ при електронному оформленні та строком дії на 12 місяців становитиме 2049 грн. А ось мешканці Глухова, які володіють легковою машиною з об’ємом двигуна понад 3000 куб. см, тій же компанії заплатять за ОСАЦВ 1426 грн.
Читайте також: На українських АЗС почалися перевірки через “космічні” ціни на пальне
Довідково. ОСАЦВ – це обов’язкове страхування соціальної відповідальності, яку водії мають отримати до реєстрації автомобіля. Таку страховку треба оформляти щороку. Автоцивілка покриває збитки, завдані потерпілій стороні, у межах затверджених лімітів.
ОСАЦВ потрібно оформляти всім водіям, крім деяких пільгових категорій громадян:
- учасники бойових дій, включно з АТО/ООС,
- учасники Революції Гідності,
- інваліди війни,
- інваліди І групи,
- водії, що керують транспортним засобом, що належить інваліду І групи.
Співробітники патрульної поліції мають право перевірити у водія “автоцивілку”.
Читайте також: Ліміти нові: скільки пального можна купити на АЗС в Україні