“Ювелірна робота”: столичні хірурги видалили гігантську пухлину з орбіти за оком дівчинці-підлітку

Автор: Любава Лисичкіна
20:16 18.01

Завдяки спільній роботі нейрохірурга та офтальмолога вдалось зберегти зір та око дитини. Око дівчинки раптово збільшилося, коли їй було 5. Відтоді Ліза з мамою оббивала пороги лікарень, а одна з клінік навіть виставила величезний рахунок за операцію.

“Ювелірна робота”: столичні хірурги видалили гігантську пухлину з орбіти за оком дівчинці-підлітку Фото: Facebook Охматдит
Як ідеться у повідомленні “Охматдиту”, довго не вдавалося  з’ясувати причину появи пухлини. Серед ймовірних діагнозів лунало майже все, зокрема й пухлина головного мозку.
 
Виявилося, що це величезна пухлина за оком в орбіті, що понад 10 років заважала повноцінному життю Лізи. Око сльозилося, падав зір,  діти часто насміхались з дівчинки: пухлина в орбіті за очним яблуком поширилася в скроневу долю головного мозку. Вона була ніби “спаяна”  із зоровим нервом і м’язами ока та сильно видавлювала очне яблуко і це створювало візуальну дисгармонію та завдавало шкоди здоров’ю дитини.
 
 Операція  тривала 4 години. Якщо діставати пухлину зі сторони ока, це неминуче вплинуло б на функції органу. Тож   провідні спеціалісти клініки,  нейрохірург Павло Плавський   та дитячий лікар-офтальмолог Леся Лисиця вирішили зробити доступ з боку головного мозку, тільки так можна було зберегти орган. Спеціалістам вдалося видалити більшу частину пухлини та зберегти функцію та м’язи ока.
Окрім того, досягли й косметичного ефекту: після операції око з часом прийме нормальне положення та виглядатиме так, ніби й не було всіх цих проблем.
 
Наразі відомо, що Новий рік Ліза зустрічала вдома. Око вже потроху відкривається, дівчині вже  зняли шви, почувається вона добре.   Попереду реабілітація та відновлення функціонування м’язів ока, після чого буде визначено необхідність подальших оперативних втручань.
 
До слова, у Святвечір в Охматдиті врятували 2-річну дитину, зробивши трансплантацію кісткового мозку.

Великий Київ у Google News

підписатися