У Святвечір в Охматдиті врятували 2-річну дитину, зробивши трансплантацію кісткового мозку

Автор: Любава Лисичкіна
20:27 10.01

Рятівником для дівчинки став донор з Польщі. Він підійшов їй по всім показникам. Загалом рятівні стовбурові клітини від неродинних донорів в Україні вже отримав 21 пацієнт, 19 з яких в Охматдиті.

У Святвечір в Охматдиті врятували 2-річну дитину, зробивши трансплантацію кісткового мозку Фото: Охматдит
Про операцію повідомили в “Охматдиті”.
 
Дворічна Вікторія стала 19-тою пацієнткою Охматдиту та 21 в Україні, якій провели неродинну трансплантацію кісткового мозку. І першою, кому таку операцію зробили у 2022 році.   
 
За здоров’я малечі спочатку боролися тернопільські лікарі, далі дівчинка потрапила до Охматдиту. Дівчинка проходила лікування у відділенні онкогематологіі та трансплантації кісткового мозку. Медики робили все можливе для порятунки маленької пацієнтки: підбирали схеми хіміотерапії, розробляли стратегію лікування, готували організм дитини до трансплантації.
 
Паралельно Український реєстр  донорів кісткового мозку проводив роботу з пошуку донора для Вікторії. Через відсутність ремісії, дату трансплантації довелося переносити.
 Зараз дівчинка продовжує своє лікування у відділенні трансплантації кісткового мозку Охматдиту.
 
До слова, в Охматдиті з’явилися “дерева життя”, на яких дописуватимуть імена дітей після трансплантації кісткового мозку.
 
 

Великий Київ у Google News

підписатися