Статистику зібрав та оприлюднив Комітет виборців України.
Серед основних причин скандалів: проросійські заяви депутатів “слуги”, неетична поведінка, зокрема, й під час планерних засідань ВР, а також звинувачення в корупції.
“Це безпрецедентна кількість публічних скандалів як для однієї фракції. Попри обіцянки Зеленського прощатися зі скандальними депутатами, більшість з них досі є членами фракції. Деякі політики спромоглися потрапити відразу в декілька гучних скандалів за два роки роботи в парламенті”, – заявив голова КВУ Олексій Кошель.
Серед лідерів за кількістю публічних скандалів – Микола Тищенко, Олександр Дубінський, Євген Шевченко, Максим Бужанський, Давид Арахамія.
Так, голова фракцію у Парламенті Давид Арахамія неодноразово відзначався одіозними заявами та коментарями – щодо ядерної зброї, розмови президента Володимира Зеленського із президентом США Джо Байденом на підвищених тонах, можливості надання води в Криму, нагадуютьу КВУ.
Олександр Корнієнко разом із Арахамією потрапив у сексистський скандал через висловлювання про колегу з партії.
Микола Тищенко потрапив відразу в декілька публічних скандалів. Зокрема, щодо роботи його ресторану “Велюр” під час локдауну, порушення карантинних норм на дні народженні дружини, одіозною поведінкою під час виборів народного депутата на Івано-Франківщині, наголошують у КВУ.
Євген Шевченко здійснив публічний візит до білоруського диктатора Александра Лукашенка.
Єлизавета Богуцька назвала українського соціолога Євгена Головаху “дєдушкою” і “якимось Євгеном Івановичем з позаминулого століття”, коронавірус аферою, а світову паніку через хворобу – “коронабесієм”.
Євген Брагар запропонував одній з глядачок телеканалу продати собаку, щоб заплатити за комуналку.
А нардепа Олександра Юрченка взагалі звинуватили в спробі отримання хабаря за внесення пропозицій до законопроекту.