“Їздять до Києва з окопів здавати сесію” – освітянам пояснили, чому не буде скасовано заочну форму навчання

Автор: Оксана Тупальська
13:18 03.02

Восени 2024 року, як і раніше, буде набір на заочну та вечірню форму навчання. Ідея МОН ліквідувати звичну для українців можливість отримання знань не знайшла підтримки парламентарів.

“Їздять до Києва з окопів здавати сесію” – освітянам пояснили, чому не буде скасовано заочну форму навчання

Як відомо, вартість навчання для заочників значно доступніша, аніж для тих, хто навчається на денній формі. Це створює можливість для абітурієнтів, які не мають фінансової подушки від батьків, отримати необхідний для достойного життя і реалізації фах. 

Наприклад, в НАОМА на денній формі треба заплатити 36 тис. грн., а на заочній 9 тис. 500 грн.. так само в Льотній академії за рік денно сплачують 24 тис. грн., а заочно – 13 тис. грн. Відчутна різнця в КНУ Карпенка-Карого – 60 тис. грн. денно та 35 тис. грн заочно.  

У вишах на заочній формі продовжують навчатися воїни ЗСУ, які були мобілізовані або добровільно пішли на фронт боронити батьківщину, але які при цьому хотіли б отримати вищу освіту, не відкладаючи до завершення війни. 

“На сьогоднішній момент на такій формі навчання освіту здобувають майже 300 тисяч наших громадян, серед яких немало військових. Тобто навіть зараз, в умовах війни, захисники, які воюють на фронті, продовжують навчатися. І після боїв приїжджають складати сесію. Навчатися дистанційно з окопів – м’яко кажучи, не найзручніший для них спосіб», – сказала  Юлія Гришина з парламентського комітету з  з питань освіти, науки та інновацій.

Вона розповіла, що вже двічі надходила ініціатива скасувати заочну та вечірню форми навчання в 2024 році, однак обидва рази профільний комітет відхиляв законопроекти, де було прописано таку норму. 

Замість скасовувати “заочку” освітянам рекомендували розробити пропозиції, як її покращити та зробити більш ефективною та яка відповідає потребам часу. 

«Він (закон) має передбачати цілий комплекс заходів із вдосконалення системи та якості освіти – і на денній формі навчання, і на заочній, і на вечірній”, – сказала депутатка. 

Раніше “ВК” розповідав, що в Україні вирішили скоротити кількість бюджетних місць у вишах, та і кількість вищих навчальних закладів суттєво зменшити, а “зайвих” викладачів звільнити з роботи. 

Великий Київ у Google News

підписатися