Європарламент закликав українську владу зберегти незалежність місцевого самоврядування

Автор: Ольга Даниленко
14:45 22.06.2023

Європарламент закликав Кабінет міністрів України продовжувати зміцнювати місцеве самоврядування та зберегти досягнення реформи децентралізації, в тому числі незалежності й відповідальності місцевого самоврядування як окремої частини влади.

Європарламент закликав українську владу зберегти незалежність місцевого самоврядування

Про це йдеться у Резолюції Європарламенту щодо сталої реконструкції та інтеграції України до євроатлантичної спільноти.

Закликає український уряд продовжувати зміцнювати місцеве самоврядування та вбудовувати успіх реформи децентралізації в загальну архітектуру процесів ремонту, відновлення та реконструкції України, зокрема, надаючи місцевій владі визначну роль у прийнятті рішень щодо проєктів реконструкції; звертає увагу на Асоціацію міст України та Європейський альянс міст і регіонів для відновлення України, останній з яких був запущений 30 червня 2022 року як інструмент для визначення місцевих і регіональних потреб в Україні”, – йдеться у пункті 15 Резолюції Європарламенту.

Як відомо, у п’ятницю на засіданні РНБО президент може звільнити мера столиці Віталія Кличка з посади голови КМДА та призначити нового. Хоча, за рішенням Конституційного суду України президент не має на це повноважень.

У пункті 18 Резолюції європарламентарі наголошують на важливості місцевого самоврядування в забезпеченні прав громадян, в тому числі внутрішньо переміщених осіб і біженців, на участь в управлінні державними справами.

А у пункті 19 Резолюції Європарламент вимагає залучати представників місцевого самоврядування та громадянського суспільства в Україні та дотримуватися найвищих стандартів прозорості й підзвітності у процесах післявоєнного відновлення та реконструкції.

Читайте також: Зеленський може піти шляхом Януковича й призначити голову КМДА – аналітик “Чесно”

Як вже повідомляв “ВК”, у пункті 17 Резолюції Європарламент закликав президента Зеленського не підписувати законопроєкт № 5655 про містобудівну діяльність. Проти ухвалення цього законопроєкту також виступали мери міст та селищ, Асоціація міст України, Архітектурна палата Нацспілки архітекторів, Головне науково-експертне управління ВР, київські активісти та журналісти.

Однак, 13 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 5655. Голосували “слуги”, нардепи ОПЗЖ, а також нардепи, які входять у депутатські групи “За майбутнє” і “Довіра”.

Тоді петиція за ветування президентом законопроєкту № 5655 лише за 6 годин набрала понад 42 000 підписів (з необхідних для розгляду президентом України 25 000 підписів).

Наразі президент України Володимир Зеленський ще не підписав законопроєкт № 5655, а строки ветування проєкту закону вже сплили.

Читайте також: Хто за допомогою “Слуги” Шуляк проштовхував законопроєкт № 5655

Великий Київ у Google News

підписатися