Євро-2020: у матчі Швеція-Україна Зінченко став найкращим гравцем, а Довбик побив рекорд

Автор: Галина Ворона
15:15 30.06.2021

Гравець української збірної Олександр Зінченко став найкращим у матчі між збірними України та Швеції, а Артем Довбик побив рекорд 37-річної давнини своїм переможним голом наприкінці гри.

Олександр Зінченко

Нагороду Зінченку як кращому гравцю вручили в УЄФА.

Зазначається, що саме він відкрив рахунок матчу у шотландському Глазго, забивши гол на 27-й хвилині.

Також Зінченко автор гольової передачі Артему Довбику, який забив вирішальний гол поєдинку.

Артем Довбик

Переможний гол у ворота шведів Артем Довбик забив на 120 хв. 37 сек. Це найпізніший переможний м’яч в історії.

Попередній рекорд належав легендарному французу Мішелю Платіні – 118 хв 53 сек. під час гри на “Євро-1984”. М’яч полетів у ворота Португалії.

Проте за часом, але не переможний, гол – у форварда збірної Туреччини Семіха Шентюрка (121:01) в матчі з Хорватією на “Євро-2008”.

Зауважимо, форвард збірної України Артем Довбик справив фурор не тільки переможним голом у ворота збірної Швеції, а й своєю екіпіровкою. Після влучного удару на останній хвилині овертайму наш нападник зірвав з себе футболку, під якою був короткий чорний топ, який у соцмережах тут же охрестили “ліфчиком”.

Насправді це ніякий не ліфчик, а девайс, який футболісти часто використовують під час тренувань і матчів, – так званий помічник тренерського штабу команд для оцінки стану гравців і їх роботи на полі.

Пристрій допомагає тренерам і командним лікарям відстежувати інформацію про рух гравця і його стан здоров’я під час навантажень: