«ЄС» подала до Офісу Генпрокурора дві заяви про злочини оточення Зеленського

Автор: Марія Супрун
10:45 12.10

Депутати з фракції «Європейська Солідарність» подали до Офісу Генерального прокурора дві заяви про злочини оточення президента Володимира Зеленського.

«ЄС» подала до Офісу Генпрокурора дві заяви про злочини оточення Зеленського

Про це в ефірі телеканалу Прямий сказав співголова фракції Артур Герасимов.

Йдеться про матеріали розслідування Pandora Papers щодо ймовірного відмивання коштів, вкрадених у вкладників Приватбанку, через офшорні структури «Кварталу 95». А також про підозрілий кредит на 60 млн доларів, який державний «Укрексімбанк» видав підприємцю з тимчасово окупованої території України, що контролюється російськими бойовиками.  

«Європейська Солідарність» подала до Офісу Генерального прокурора дві заяви про злочин. Перша з них стосується розслідування «Схем» – не щодо побиття журналістів, тут ми бачимо, справа рушила після того, як було показане відео, а ймовірного фінансування тероризму. Це коли чи то куми, чи то свати, чи то родичі Зеленського причетні напряму до фінансування тероризму. І ми подаємо цю заяву про злочин до Офісу Генерального прокурора. Як ви думаєте, 60 млн доларів це, якщо не помиляюся, більш ніж 1,5 мільярда гривень. Цей Мецгер, він міг зробити це без Зеленського? Щось я сумніваюся», – зазначив Герасимов.

Герасимов наголосив, що неадекватна, агресивна реакція очільника банку Мецгера, який є наближеною до президента Зеленського особою, на запитання журналіста про кредит людині з ДНР, свідчить про страх викриття.

«Якби все було нормально, він би спокійно відповів, приніс папери і все було б нормально. Він зірвався, і вся країна, весь світ бачив ці зйомки. З одного боку б’ють журналістів. З іншого боку – фінансування тероризму. Журналісти зробили свою справу, зробили розслідування. І ми звертаємось до правоохоронних органів щоб вони теж дали свою оцінку цим речам», – заявив Герасимов.

Друге – що стосується «Pandora Papers», так само депутати подали заяву про злочин до Офісу Генерального прокурора.

«Ми просимо з’ясувати і чітко дати Україні відповідь. Наскільки інформація журналістів про брудні гроші з ПриватБанку, вкрадені у кожного українця, відповідає дійсності? Бо у мене сумнівів майже немає. Але ми хочемо отримати відповідь правоохоронних органів. І оце дві речі, які «Європейська Солідарність» сьогодні відіслала до Офісу Генерального прокурора», – зазначив Герасимов.

Нагадаємо, 3 жовтня ICIJ опублікував «досьє Пандори» (Pandora Рapers) про можливу причетність світових лідерів до офшорних схем. У розслідуванні йдеться, що президент Володимир Зеленський та його близькі соратники могли бути причетними до переказів $40 млн від структур, пов’язаних із олігархом Ігорем Коломойським.

Як повідомлялося, Євген Мецгер написав заяву про звільнення з посади голови правління АТ Укрексімбанк.  

Великий Київ у Google News

підписатися