Є незначне погіршення якості води між Літками та Рожнами — Міндовкілля

Автор: Любава Лисичкіна
21:04 16.09

Забруднення дійшло до Київщини у меншій концентрації, ніж було на початку у річках Сейм та Десна у Сумській та Чернігівській областях. Тож на Київщині воно майже не відчутне.

Є незначне погіршення якості води між Літками та Рожнами — Міндовкілля
Про це в ефірі марафону Єдині новини заявила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.
 
За словами посадовиці,  наразі фіксується незначне погіршення якості води між с. Літки та с. Рожни Київської області. Спостерігається каламутність води, забруднення фрагментарне, місцями зі значними розривами. Замору риби та інших водних біоресурсів немає. По азоту амонійному, нітритах, фосфатах та хлоридах перевищень за всіма пунктами спостережень не зафіксовано. Розчинений кисень у воді всіх відібраних проб за добу знизився, проте залишається в межах норми.
 
 “У пункті водозабору міста Київ якість води залишається без суттєвих змін, загрози для питного водопостачання відсутні. Працює спеціальний штаб, до якого входять всі компетентні органи. Держводагентство, Держекоінспекція, Київводоканал, Київський міський центр охорони здоров’я МОЗ, Укргідрометцентр здійснюють постійний кризовий моніторинг стану вод”, – зазначила Світлана Гринчук.
 
Міністр додала, що щодоби відбираються проби води, щоб оцінити динаміку ситуації. Держводагентством за цей час відібрано 343 проби води в Київський, Чернігівський та Сумській областях. Науковці також проводять свої дослідження.
 
Як відомо, у Десні потемніла вода: яка її якість у місцях водозаборів Києва і області. Вдень повідомлялося, що зафіксовано перші ознаки зміни кольору води та рівня каламутності води на Київщині через скид з рф.
 
Нагадаємо, найімовірніше річку Сейм, яка впадає у Десну, забруднив Тьоткінський цукровий завод, що на території Курської області РФ. 

Раніше Укргідрометцентр прогнозував, що забруднення, яке наступає Десною на Київ, досягне Київської області 14-16 вересня. Для очищення води в руслі річки встановили системи аерації. Нині існує 2 сценарії, що буде з забрудненою водою, яка потрапила з російського Сейму до Десни – вона може забруднити Дніпро та нашкодити майже всьому Києву, або ж не дотече до головної артерії країни. 

За підрахунками відомства, сума збитків довкіллю у Чернігівській та Сумській областях через забруднення річок Сейм та Десна вже становить понад 405 млн гривень.

Також ми розповідали, що якщо не справдяться обіцянки “Київводоканалу” та вода прийде настільки забрудненою, що очистити її підприємство не зможе, буде можна пити воду з бюветів.

“ВК” також публікував посилання, за яким можна знайти бювет поруч з вашим домом та дізнатися, чи він працює. 

Нагадаємо, у випадку погіршення показників якості води у Десні “Київводоканал” застосовуватиме технологію посиленого очищення води з використанням пилоподібного активованого вугілля. Це дозволить усунути органічні забруднення та неприємні запахи.

Великий Київ у Google News

підписатися