Яким ЗМІ довіряти: рейтинг щодо дотримання стандартів журналістики

12:27 03.01

Опубліковано рейтинг найякісніших засобів масової інформації щодо дотримання професійних стандартів. Серед іншого, стандарту балансу думок і точок зору, стандарту достовірності, стандарту відокремлення фактів від коментарів.

Яким ЗМІ довіряти: рейтинг щодо дотримання стандартів журналістики

Відповідний “Звіт з моніторингу дотримання профстандартів в онлайн-медіа” за четвертий квартал 2020 року опублікував Інститут масової інформації (ІМІ).

Так, найвищий показник у понад 96% матеріалів, написаних без порушень професійних стандартів, був на сайтах: “Дзеркало тижня”, “Українська правда”, “Український тиждень”, “Суспільне”, “Ліга”, “Букви” та Укрінформ.

“Переважну більшість новин на вказаних ресурсах написано без жодних порушень професійних стандартів журналістики. На цих сайтах ми зафіксували незначне покращення дотримання стандартів журналістики: в середньому на 1%, якщо порівняти з попереднім моніторинговим періодом. Зокрема, зростання якості продемонстрували “Українська правда”, “Ліга”, “Дзеркало тижня” та “Букви””, – йдеться у повідомленні.

Сайт “Цензор” з показником у 94% матеріалів без порушень професійних стандартів посів другу сходинку рейтингу.

Третю позицію розділили сайти “Гордон” та “РБК-Україна”.

Найгірші показники з дотримання професійних стандартів демонструє сайт “Політека”, на якому лише 20% матеріалів не містили грубих порушень базових стандартів професійної журналістики. 

Баланс думок і точок зору

Дотримання стандарту балансу думок і точок зору дещо покращилося: з 90% у третьому кварталі 2020 року до 93% у четвертому. Експерти пояснюють таке покращення зменшенням кількості політичної агітації в медіа після місцевих виборів. 

Не було зафіксовано порушень цього стандарту на сайтах: “Українська правда”, “Український тиждень”, “Букви”, “Суспільне”. Найбільше незбалансованих новин виявилося на сайтах “Політека” та “Обозреватель”.

Достовірність

Стандарт достовірності покращився на 4,5%. У середньому 95,5% матеріалів не містили порушень цього стандарту.

Не було порушень цього стандарту на сайтах “Дзеркало тижня”, “Українська правда”, “Ліга”, “Букви”, “Суспільне”, “Інтерфакс-Україна” та “Укрінформ”. Натомість найчастіше він порушувався на сайті “Політека”.

Відокремлення фактів від коментарів

Цей стандарт найчастіше порушувався в онлайн-медіа. Водночас, у середньому 91% матеріалів не містили порушень.

Не було зафіксовано порушень у цій категорії на сайтах “Дзеркало тижня”, “Цензор”, “Укрінформ”, “Український тиждень”, “Букви”, “Інтерфакс-Україна”, “Українська правда”. Найбільше порушень було зафіксовано на сайтах “Політека”, “Обозреватель”, ТСН, та “Страна”. 

Нагадаємо, влітку видання “Великий Київ” очолило рейтинг ЗМІ Києва за кількість унікальних користувачів.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...