Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.
«Незалежно від того, що буде відбуватися у світі: коронавірус, світові економічні кризи – що завгодно, той, хто перший інвестує і придбає землю, в будь-якому разі буде у виграші», – пояснив Лещенко.
Міністр зазначив, що для ефективного розвитку вітчизняного агросектору на сьогодні дуже важлива підтримка та розвиток малого і середнього сільськогосподарського товаровиробника, формування доданої вартості на кожному етапі виробництва сільськогосподарської продукції, максимальна цифровізація всіх процесів, залучення максимальної кількості агротехнічних рішень. І це те, на чому сьогодні сфокусована державна політика.
Також важливою умовою досягнення успіху міністр вважає мінімізацію впливу чиновників на всі процеси, що відбуваються в агросекторі.
Загалом Лещенко вважає інвестиції в агросектор вигіднішими, ніж, наприклад, вкладання коштів у нерухомість.
«У вас є $150 тис., які ви хочете кудись інвестувати. Зараз, як правило, перше, що обирають українці, – ринок нерухомості. Сьогодні за ці кошти ви можете придбати в кращому випадку двокімнатну квартиру в столиці, зробити в ній ще за $50 тис. ремонт – у результаті отримувати в рік максимум $12 тис. доходу від здачі в оренду, і це без амортизаційних витрат. Тепер проведемо паралель із ринком землі. $150 тис. – це 100 га землі, де ви можете в рік виростити, приміром, 380 тонн пшениці, продати з розрахунку $270/1 тонну. І в результаті отримати дохід у розмірі $ 100 тис. Це – можливості сучасного українського фермера», – пояснив міністр.
Читайте також: Місія – подолати затори. У Києві пропонують три концепції розвантаження автотрафіку
Нагадаємо, Рада ухвалила закон про олігархів – коли запрацює та що означає. Додамо, що після набуття чинності закону олігархами в Україні вважатимуться громадяни, які одночасно відповідатимуть щонайменше трьом ознакам із встановленого законом переліку.